Çözüldü RX 5600XT GPU aşırı yükselmesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ergun_Bey06

Centipat
Daha fazla  
MSI AMD Radeon RX 5600XT Mech OC.
Intel i5.9.nesil
8 GB RAM.
480GB SSD.
6 aylık bir PC.
Herhangi bir soğutucu yok.

The Witcher 3 ve PUBG(Steam) ekran kartım The Witcher 3 Ultra ayarlarda performansı düşürmüyor ama görev yöneticisi performansta 99.99'a kadar çıkıyor. Kasamın yeri dar bir alanda hava akışı yok ekstra soğutucum yok, kasanın camı kapalı.

-Çok ısınması ekran kartımı tehlikeye sokar mı?
-Kasamın camını açmalı mıyım?

-Ekran kartı fanını sürücüden ısınmayacak şekilde fan ayarı yapılabilir mi?

Tam anlamadım ama ekran kartının kullanımı ne kadar yüksek ise o kadar iyidir. Yükte iken sıcaklık ne durumda?

Yükselmesi iyi midir🤨 dostum pek fazla anlamadım ama yük altında dediğin oyundayken sanırım görev yöneticisinde olan GPU kısmı 99.99kadar çıkıyor kasaya dokunuoyrum sıcaklık fazla yok ama vuuuuuu diye bayağı ses çıkarıyor.

Yükselmesi iyi midir🤨 dostum pek fazla anlamadım ama yük altında dediğin oyundayken sanırım görev yöneticisinde olan GPU kısmı 99.99kadar çıkıyor kasaya dokunuoyrum sıcaklık fazla yok ama vuuuuuu diye bayağı ses çıkarıyor.

Sorun yok dostum. Ekran kartının yüksek kullanılması iyi bir şey. Fan sesinden rahatsız oluyorsan internetten kartın için fan ayarı bakabilirsin.

Sorun yok dostum. Ekran kartının yüksek kullanılması iyi bir şey. Fan sesinden rahatsız oluyorsan internetten kartın için fan ayarı bakabilirsin.

Yani şimdi işaretlediğim yerin sonuna kadar ulaşması normal bir şey, neyse dostum senin ve yardımcı olan herkesin yanıtlamasına sevindim yardımcı oldunuz teşekkürler.
Ekran Görüntüsü (43)_LI.jpg

Geri
Yukarı