RX 5600XT overclock yapılır mı?

RSK06

Hectopat
Daha fazla  
ASUS TUF 3 RX 5600 XT EVO ekran kartı kullanıyorum.
Oyunlarda en fazla 61-62 derece oluyor en geçtiğini hiç görmedim.
Overclock yapmamı önerir misiniz daha iyi performans almak için?

Yapılır fakat ne gerek var maks 5 FPS fark alabilmek için. Markaların pazarlama stratejilerine kanmayınız. Aynı chipset ekran kartına 10 tane model çıkarıyorlar hepsi aynı chipset sadece overclock yapıyorlar tabii ki de fan sayısını saymıyorum. 2 fanlı ekran kartı alın en ucuzu neyse overclock yapmayın.

ASUS TUF 3 RX 5600 XT EVO ekran kartı kullanıyorum.
Oyunlarda en fazla 61-62 derece oluyor en geçtiğini hiç görmedim.
Overclock yapmamı önerir misiniz daha iyi performans almak için?
Yapılır kaymak gibi de olur yaklaşık %5-%10 civarı performasn artışı sağlarsınız. Gerek var mı derseniz yok bence.

Değmez 3-5 FPS için.

Bilmeden konuşmasanız mı?
Yapılır fakat ne gerek var maks 5 FPS fark alabilmek için. Markaların pazarlama stratejilerine kanmayınız. Aynı chipset ekran kartına 10 tane model çıkarıyorlar hepsi aynı chipset sadece overclock yapıyorlar tabii ki de fan sayısını saymıyorum. 2 fanlı ekran kartı alın en ucuzu neyse overclock yapmayın.

Sen ne anlatıyorsun dostum? Adam almış zaten yapayım mı diye soruyor.

Yapılır kaymak gibi de olur yaklaşık %5-%10 civarı performasn artışı sağlarsınız. Gerek var mı derseniz yok bence.

Bilmeden konuşmasanız mı?

Sen ne anlatıyorsun dostum? Adam almış zaten yapayım mı diye soruyor.
Bu başlığı inceleyecek diğer overclock meraklısı arkadaşlarımız için ekstra bir şeyler yazmak istedim dostum. Calm down.

Şuan için güncel oyunlarda bir sorun yaşamazsınız bende de RX 5600 xt serisi ekran kartı var ve sizin ekran kartınızın sıcaklık değerleri biraz fazla gibi soğutma konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz bence oc yerine amd'nin yeni bir sürücü çıkartması ve onu uygulamanız daha iyi olur.

Şuan için güncel oyunlarda bir sorun yaşamazsınız bende de RX 5600 xt serisi ekran kartı var ve sizin ekran kartınızın sıcaklık değerleri biraz fazla gibi soğutma konusunda sıkıntı yaşayabilirsiniz bence oc yerine amd'nin yeni bir sürücü çıkartması ve onu uygulamanız daha iyi olur.
62 derece fazla mı oluyor?

Geri
Yukarı