RX 5600XT PC donup kalıyor

Tuffany57

Hectopat
Oyun oynarken ansızın PC donuyor ama kasa çalışıyor. Müzik filan çalmaya devam ediyor, hiçbir şey yapamıyorum tek çare kasadan kapatıp tekrar açıyorum. Sebebi ne olabilir? Bilgisayarı W11 yapmıştım, bir ilgisi olabilir mi?
Sistem.
Ekran kartı RX 5600XT.
İşlemci Ryzen 5 3600.
RAM 16 GB 3200 MHz.
Anakart MSI B450.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyun oynarken ansızın PC donuyor ama kasa çalışıyor. Müzik filan çalmaya devam ediyor, hiçbir şey yapamıyorum tek çare kasadan kapatıp tekrar açıyorum. Sebebi ne olabilir? Bilgisayarı W11 yapmıştım, bir ilgisi olabilir mi?
Sistem.
Ekran kartı RX 5600XT.
İşlemci Ryzen 5 3600.
RAM 16 GB 3200 MHz.
Anakart MSI b450.

Windows 11 ile alakalı olabilir bence Windows 11'in hala çok eksiği var 1 2 sene sonra geçerdim şahsen. İstersen Win 10 dene.

Bildiğim anakartla ilgili az rastlanan bir problemdi, yeni açıldığında 10-15 dk sonra oluyor sonra reset atıyorsunuz bir problem olmuyor, her zamanda olmuyordu.

Ekran kartı driver sürümünü kontrol eder misiniz optional kurulu olabilir o deneme sürümü bende aynı hatayı alıyordum bir eskisini kurdum sorun düzeldi.

Sistem.
Ekran kartı RX 5600XT.
İşlemci Ryzen 5 3600.
RAM 16 GB 3200 MHz.
Anakart MSI B450.
Kasadan kapatıp tekrar açtığında "Radeon wattman ayarları geri yüklendi." diye bir bildirim geliyor mu?

W11 kaynaklı da olabilir durum ancak benim Windows 10 da yaşadığım problemin aynısı, Windows'un kendi kendine driver kurmaya çalışmasından kaynaklanıyordu. DDU ile onu kapattıktan sonra uzun süre boyunca yaşamadım.

Kasadan kapatıp tekrar açtığında "Radeon WattMan ayarları geri yüklendi." diye bir bildirim geliyor mu?

WattMan hatası almadım hiç.

Ekran kartı driver sürümünü kontrol eder misiniz optional kurulu olabilir o deneme sürümü bende aynı hatayı alıyordum bir eskisini kurdum sorun düzeldi.

Ayarlarda ekran kartı güncel gözüküyor bir önceki sürümü nasıl kurabilirim?

Direkt olarak Windows 11 ile ilgili. Bende de aynı problem vardı Windows 10 yükledim 2 gündür açık herhangi bir sorun yok.

Çözüm bulamazsam öyle yapacağım büyük ihitmal.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı