RX 5600XT sistem oyun oynarken siyah ekranda kalıyor

göktürkparlak

Kilopat
Daha fazla  
Oyunun ortasında siyah ekran geliyor. Hiçbir işlem yapamıyorum. Bilgisayar çalışıyor ama görüntü kilitleniyor. Reset attıktan sonra düzeliyor. Uzun zamandır böyle bir problemim yoktu, yeni yeni ortaya çıktı.

Sistemim;
5600XT
i5 9500
16 GB 2666MHz RAM
500+80 PSU

Ekran kartım 60 dereceyi geçmiyor.

Oyunun ortasında siyah ekran geliyor. Hiçbir işlem yapamıyorum. Bilgisayar çalışıyor ama görüntü kilitleniyor. Reset attıktan sonra düzeliyor. Uzun zamandır böyle bir problemim yoktu, yeni yeni ortaya çıktı.

Sistemim;
5600XT.
i5 9500.
16 GB 2666MHz RAM.
500+80 PSU.

Ekran kartım 60 dereceyi geçmiyor.

TechPowerUpGPU-Z isimli programı indirip tüm sıcaklık degerlerine bakmanı öneririm.

GPU Temp
GPU Temp Hot Spot
Memory Temp
GPU Vram Temp
Mem1 Vram
Mem2 Vram
Bu sıcaklıkların hepsini agır bir oyunda denersen iyi olur. 10-20 dk denesen yeterli. Belki kart ısınmıyor ama Vram'lar ısınıyor olabilir.

Siyah ekran hatası alınca. Kulaklıktan oyun sesleri hala geliyorsa monitörde sorun olabilir. Aç kapa yapıp denedin mi? Belki ekran bir anlıgına gidip geliyordur aç kapa yaparsan eski haline dönebilir.

TechPowerUpGPU-Z isimli programı indirip tüm sıcaklık degerlerine bakmanı öneririm.

GPU Temp
GPU Temp Hot Spot
Memory Temp
GPU VRAM Temp
Mem1 VRAM
Mem2 VRAM
Bu sıcaklıkların hepsini agır bir oyunda denersen iyi olur. 10-20 dk denesen yeterli. Belki kart ısınmıyor ama VRAM'lar ısınıyor olabilir.

Siyah ekran hatası alınca. Kulaklıktan oyun sesleri hala geliyorsa monitörde sorun olabilir. Aç kapa yapıp denedin mi? Belki ekran bir anlıgına gidip geliyordur aç kapa yaparsan eski haline dönebilir.

Denedim ses kesiliyor monitörü açıp kapadım bu sefer parıtılı siyah oldu simsiyah techpower kurup test edeceğim sıcaklıkları

GPU Temp
GPU Temp Hot Spot
Memory Temp
GPU Vram Temp
Mem1 Vram
Mem2 Vram
Bu sıcaklıkların hepsini agır bir oyunda denersen iyi olur. 10-20 dk denesen yeterli. Belki kart ısınmıyor ama Vram'lar ısınıyor olabilir.

Dosya Ekleri

• system.gif
    system.gif
    13,3 KB · Görüntüleme: 24
Son düzenleme:

Geri
Yukarı