RX 5600XT sistemde God of War oynarken sistem kapandı

Bunyaminttnnkk

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
RAM
16GB CL16 Gskill
SSD veya HDD modeli
512GB SX8100 M.2 SSD + 1TB HDD + 500GB HDD
Ekran kartı
Asus Tuf Gaming RX5600XT
Anakart
B450M Dragon
İşlemci
Ryzen 5 3500
God of War oynuyordum yaklaşık 50dk oynadıktan sonra görüntü gitti ve sinyal yok dedi. Bilgisayarıma bir şey olmuş olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet hocam ama ilk defa oldu korktum yani bilgisayar insanın her şeyi olunca.

Pb 650W 80Plus sertifikalı.

PSU değiştirmenizde yarar var oyun için değil ama ileride o PSU sorun yaratabilir Technopat'ta çoğu kişi Rampage ve Power Boost PSU önermiyorlar.

Geçmiş olsun kronik arızalı bir karta sahipsin. Oyun oynarken GPU frekansı stabil şekilde ayarlayamadığı için kart kendini kapatıyor ve sistemi yeniden başlatmanız gerekiyor. Sorunun çözümü genelde undervolt veya GPU frekansını -10a çekerek düzeliyor. Çok fazla çözümü var WattMan'ın forumda WattMan hatası yazarak araştırabilirsiniz.
fiyatı ne olursa olsun amd nin ekran kartlarının %95 inde wattman hatası var o nedenle kesinlikle nekadar ucuz nekadar performanslı olursa olsun amd ekran kartı almam 6500xt aldım dikey takmak için aparat filan herşey hazır ekran kartı uzatma aparatıyla kesinlikle oyunlarda kitleniyor donuyordu oyundan atıyordu sonra dedim aparat problemli gittim nvdia gtx 1650 ye taktım sorunsuz oynuyordum sırf amd sistemim vardı komple intel yaptım ekran kartını da rtx 2060 aldım çok da memnunum size tavsiyem pahalı olsun ama ekran karrtın nvidia alın

Yeni konular

Geri
Yukarı