RX 5600XT ve i3 10100F sistem alınır mı?

Kara Elf

Hectopat
soru 1: Merhabalar N11'in 11.11 kampanyasından yararlanarak bir sistem toplamayı düşünüyorum sizce bu sisteme bu fiyat uygun mu yoksa İncehesap indirimlerini takip ederek daha uyguna alabilir miyim?

soru 2: Donanımdan fazla anlamıyorum, arkadaşımın yardımıyla topluyorum. Sizin de tavsiyeleriniz varsa yazabilirsiniz.

• XFX AMD Radeon RX 5600 XT.
  • Intel Core i3-10100F.
  • ASUS Prime B460-PLUS Intel B460 2933 MHz DDR4.
  • Adata AX4U320038G16A-SR30 8 GB DDR4 3200 MHz RAM.
  • FSP FSP600-60AHBC 600W 80+ PFC aktif Power Supply.
  • Aerocool zauron saturn.

Dosya Ekleri

• FF22.jpg
    FF22.jpg
    121,1 KB · Görüntüleme: 124
Son düzenleyen: Moderatör:
soru 1: Merhabalar N11'in 11.11 kampanyasından yararlanarak bir sistem toplamayı düşünüyorum sizce bu sisteme bu fiyat uygun mu yoksa İncehesap indirimlerini takip ederek daha uyguna alabilir miyim?

soru 2: Donanımdan fazla anlamıyorum, arkadaşımın yardımıyla topluyorum. Sizin de tavsiyeleriniz varsa yazabilirsiniz.

• XFX AMD Radeon RX 5600 XT.
  • Intel Core i3-10100F.
  • ASUS Prime B460-PLUS Intel B460 2933 MHz DDR4.
  • Adata AX4U320038G16A-SR30 8 GB DDR4 3200 MHz RAM.
  • FSP FSP600-60AHBC 600W 80+ PFC aktif Power Supply.
  • Aerocool zauron saturn.

i3 serisi işlemciler almanızı pek önermem en az i5 alınmasını yeğlerim ayriyeten Habar'a katılıyorum fiyatları pahalı gözüküyor ve Akakçe, İncehesap gibi sitelerden daha ucuza bulabilirsiniz.

i3 serisi işlemciler almanızı pek önermem en az i5 alınmasını yeğlerim ayriyeten Habar'a katılıyorum fiyatları pahalı gözüküyor ve Akakçe, İncehesap gibi sitelerden daha ucuza bulabilirsiniz.

i3-9100F, i5 M460'dan daha iyidir mesela.

Bu konuda işlemci nesli önemlidir.

Sistem kötü değil, ancak o PSU'yu önermem. AHBC serisi eski ve FSP kalitesine yakışmayan bir seri. Sanırım o fiyat dolaylarında HV Pro, yoksa Zalman ZM550 GVII vardı.

RAM çift kanal olursa daha iyi olur, olmazsa bile en ucuz 2666MHz'den daha hızlı bir RAM çakın gitsin.

O kasa yerine daha ucuza DarkFlash Pollux öneririm. Daha iyi hava akışına sahip.

Sistemde SSD veya HDD yok :D?

Fiyatlar bir tık pahalı geldi alınabilir sıkıntılı parça yok lakin daha iyisi toplanır bütçe belirtin.

5500 TL civarı dostum.

i3-9100F, i5 M460'dan daha iyidir mesela.

Bu konuda işlemci nesli önemlidi.

Arkadaşım bu ekran kartı için i3 yeterli diyor i5 boşa masraf olurmuş.

Sistem kötü değil, ancak o PSU'yu önermem. AHBC serisi eski ve FSP kalitesine yakışmayan bir seri. Sanırım o fiyat dolaylarında HV Pro, yoksa Zalman ZM550 gvıı vardı.

RAM çift kanal olursa daha iyi olur, olmazsa bile en ucuz 2666MHz'den daha hızlı bir RAM çakın gitsin.

O kasa yerine daha ucuza darkflash pollux öneririm. Daha iyi hava akışına sahip.

Sistemde SSD veya HDD yok :D?

%97 hasarlı 180 GB SSD - %80 hasarlı 500 GB HDD şu anlık bunlarla iade edeceğim indirim olursa o zaman almayı düşünüyorum.

Dediğim gibi o zaman. Sistem güzel.

Ancak o PSU'yu önermem. AHBC serisi eski ve FSP kalitesine yakışmayan bir seri. Sanırım o fiyat dolaylarında HV Pro, yoksa Zalman ZM550 GVII vardı.

O kasa yerine daha ucuza DarkFlash Pollux öneririm. Daha iyi hava akışına sahip.

Geri
Yukarı