RX 5600XT ve i7 6700 FPS düşmesi

Recep Km

Hectopat
Arkadaşlar ben eskiden GTX 1050 Ti ile Low ayara çektiğimde 100 FPS üstü alıyordum BF1'de
Sonradan anakartımı çıkarırken bozdum, eski anakartım H110M PRO VD.
Yenisi H110M PRO-D.
İşlemcim i7 6700
Ekran kartı RX 5600XT
8 GB DDR4 2133+4 GB DDR4 2400 MHz RAM toplam 12 GB.
Eski ekran kartım 1050 Ti taktığımda da FPS'de düşüşler gördüm.
Millet bu işlemci ile 150 FPS rahat görüyor.
Ekran kartı ile 200 FPS görüyor.
Ben neden bu kadar düşük FPS alıyorum? Moralim alt üst oldu yardımlarınızı bekliyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran Alıntısı.PNG

XMP ayarı açık mı BIOS'ta? 4 GHz'e çıkabilmesi lazım o işlemcinin.
Ghz normal, tek çekirdekte 4 Ghz'yi görebilir sadece ama tüm çekirdeklerde 3.7 Ghz normal.
Bende de i5 9400F var Boost ile 4.1 Ghz'e çıkıyor ama oyuna girildiğinde 3.9 Ghz sabit kalıyor.

@Recep Km Sistemde bir sorun var gibi, format atmayı denedin mi?

Ghz normal, tek çekirdekte 4 Ghz'yi görebilir sadece ama tüm çekirdeklerde 3.7 Ghz normal.
Bende de i5 9400F var Boost ile 4.1 Ghz'e çıkıyor ama oyuna girildiğinde 3.9 Ghz sabit kalıyor.

Format atmadan öncede bu şekildeydi. Eski anakartıma önceden g ile başlayan bir işlemci aldım onun için güncelleme yapılıp gönderilmişti kaby lake'di galiba. ama bu işlemciye gerek yoktu diye biliyorum.
Bu anakartı direk takdılar hiç bir işlem yapılmadı.

GHz normal, tek çekirdekte 4 GHz'yi görebilir sadece ama tüm çekirdeklerde 3.7 GHz normal.

6700K kullanıyorum, Skylake serisinde bu şekilde işliyor sanırsam. Yani bende bu şekilde en azından. Varsayılan ayarlarda işlemciyi yüke soktuğun an turbo hızında çalışıyor her zaman.
XMP devre dışı kaldığında 4 GHz stok hızında çalışıyor. Oradan hareketle söyledim aslında :)

Bilemedim ya :) Bu kadar düşük FPS vermemesi lazım. Özellikle BF1'de.
Arka planda işlemciyi yoran bir uygulama olabilir, bir kontrol et hocam.
Bir de BF1 için şu aşağıdaki kodu oyun içerisinde girebilir misin? Belki düzelebilir.
Kod:
renderdevice.renderaheadlimit 3
Ekranı tam ekran yapın, ayarları ultraya alın.
Kodu yazdım sanki biraz iyileşme oldu gibi.

700K kullanıyorum, Skylake serisinde bu şekilde işliyor sanırsam. Yani bende bu şekilde en azından. Varsayılan ayarlarda işlemciyi yüke soktuğun an turbo hızında çalışıyor her zaman.
XMP devre dışı kaldığında 4 GHz stok hızında çalışıyor. Oradan hareketle söyledim aslında
6700K zaten Boost ile 4.20'yi görüyor, ama 6700 en fazla 4.00 Ghz'yi görüyor.🙂

6700K zaten Boost ile 4.20'yi görüyor, ama 6700 en fazla 4.00 Ghz'yi görüyor.🙂

Evet XMP kapalı olunca boost devreye girmiyor bende. Daima 4 GHz'de çalışıyor. XMP'yi açınca o sorun ortadan kalkıyor. O yüzden önemli bir ayar. Sadece işlemci için değil birçok ayarı optimize ediyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı