RX 5600XT'den RTX2060'a geçilir mi?

Arrowqueen

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar. Sapphire Pulse RX 5600XT kullanıcısıyım yaklaşık 1 yıl 4 ay garantisi var kartın. Mining piyasası patlamış gitmiş, piyasada ekran kartı kalmamış. 4500TL'ye kartımı satabiliyorum şu an. 3700TL'ye de Zotac RTX 2060 (1 yıl garantili) alabiliyorum. Dün açıkçası kartımı bayağı beğendim sıcaklık ve FPS olarak Valhalla'da 60FPS'den aşağısını görmedi, 63 dereceden yukarı çıkmadı. 800 TL kârım olacağı için bu işlem yapılır mı? Zotac markasına güvenilir mi? (Sıcaklık vs.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. Sapphire Pulse RX 5600XT kullanıcısıyım yaklaşık 1 yıl 4 ay garantisi var kartın. Mining piyasası patlamış gitmiş, piyasada ekran kartı kalmamış. 4500TL'ye kartımı satabiliyorum şu an. 3700TL'ye de Zotac RTX 2060 (1 yıl garantili) alabiliyorum. Dün açıkçası kartımı bayağı beğendim sıcaklık ve FPS olarak Valhalla'da 60FPS'den aşağısını görmedi, 63 dereceden yukarı çıkmadı. 800 TL kârım olacağı için bu işlem yapılır mı? Zotac markasına güvenilir mi? (sıcaklık vs.)

Zotac soğutmada bayağı iyi GTX960 Ultra'da Max 60 gördü.

İhtiyacın varsa geç. 800 TL ile farklı şeyler yapabilirsin sisteminde. Ancak performans farkı yaşamazsın, aksine düşer. 5600 XT, 2060'tan daha güçlü bir kart.

DLSS olmasından dolayı NVDIA fanboyuyum. AMD de henüz gelişmiş değil. DLSS içeren oyunları oyanayacak iseniz FPS artar. Onun dışında cebinize para kalıyor. Bence mantıklı.

800 TL ile sisteme farklı ve ihtiyacın olan bir geliştirme yapacaksan değer. Zotac 2060 soğutma konusunda Pulse 5600 XT kadar başarılı değil. 800 TL işini görecekse sat yoksa hiç uğraşmana değmez.

800 TL'yi daha farklı değerlendirmek için bekleteceğim telefonumu değiştirmek gibi falan. Sistemime yapabileceğim bir şey yok şu anda.
Ryzen 5 2600 Wraith Prism ile birlikte (belki 3600 için harcanabilir para)
8x2 G.Skill 3000 MHz kamuflajlı RAM.
480 GB SSD.
1 TB HDD.
RTX DLSS falan kullanırsın, performans az düşer ama sıkıntı çıkmaz. 800 ₺ ile ne istersen onu yaparsın.

Ne kadar düşer performans 10-15 FPS?
İhtiyacın varsa geç. 800 TL ile farklı şeyler yapabilirsin sisteminde. Ancak performans farkı yaşamazsın, aksine düşer. 5600 XT, 2060'tan daha güçlü bir kart.
Çok performans kaybı yaşar mıyım?

Son düzenleme:
Şahsen RX5600XT'mi satıp RTX 2060 almazdım bence gereksiz. Çünkü alacağın ekran kartının herhangi bir sorunu olabilir, mining yapılmış olabilir, kazıklanabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı