RX 570 %100 verimlilik ile çalışmıyor

batuhanerisx

Decapat
Merhaba, yen aldığım ASUS ROG STRIX RX 570 ekran kartımla CS:GO oynarken FPS testi yapmak istediğimde bir şey fark ettim. Ayarlar en düşük 4:3 çözünürlükte olmasına rağmen 80, ara ara 130-140 FPS alıyordum. MSI Afterburner uygulamasından ekran kartının bütün bilgilerini açtığımda maximum çekirdek hızı 1300 MHz olmasına rağmen ekran kartım 400-500. Yer yer 800 MHz ile çalıştığını fark ettim. Aynı testi ayarları fulleyip yaptığımda ise yine 80-130 arası FPS değerlerini alıyordum ama bu sefer çekirdek hızı 800 ila 1100 arası çalışıyordu. Ne yaptıysam bulamadım. İlk aldığımda böyle bir sorun yoktu acaba oyuna yazdığım bir koddan mı oldu diye düşündüm. Oyunu sıfırladım fakat yine aynı. Sizce sorunu bende mi? Yoksa garantiye göndermem mi lazım ekran kartını?

Merhaba, yen aldığım ASUS ROG STRIX RX 570 ekran kartımla CS:GO oynarken FPS testi yapmak istediğimde bir şey fark ettim. Ayarlar en düşük 4:3 çözünürlükte olmasına rağmen 80, ara ara 130-140 FPS alıyordum. MSI Afterburner uygulamasından ekran kartının bütün bilgilerini açtığımda maximum çekirdek hızı 1300 MHz olmasına rağmen ekran kartım 400-500. yer yer 800 MHz ile çalıştığını fark ettim. Aynı testi ayarları fulleyip yaptığımda ise yine 80-130 arası FPS değerlerini alıyordum ama bu sefer çekirdek hızı 800 ila 1100 arası çalışıyordu. Ne yaptıysam bulamadım. İlk aldığımda böyle bir sorun yoktu acaba oyuna yazdığım bir koddan mı oldu diye düşündüm. Oyunu sıfırladım fakat yine aynı. Sizce sorunu bende mi? Yoksa garantiye göndermem mi lazım ekran kartını?

Ekran kartı gerekli verimi verdiği için daha fazla yük altına girmek istemez. Benim de genelde GPU kullanımım%70 civarı oluyor CS:GO'da. Çünkü CS:GO aynı zamanda CPU odaklı bir oyun. PC yüksek performansa alın. AMD kontorl panelinde maximum performans yaparsanız biraz daha yük altına girecektir.

Çözünürlüğü ve grafik kalitesini düşürdükçe ekran kartı kendini frenler. Yük işlemciye biner. Ekran kartınızın tam verimlilikle çalışması için önerilen çözünürlükte ve grafik ayarlarında oynayın.

Merhaba, yen aldığım ASUS ROG STRIX RX 570 ekran kartımla CS:GO oynarken FPS testi yapmak istediğimde bir şey fark ettim. Ayarlar en düşük 4:3 çözünürlükte olmasına rağmen 80, ara ara 130-140 FPS alıyordum. MSI Afterburner uygulamasından ekran kartının bütün bilgilerini açtığımda maximum çekirdek hızı 1300 MHz olmasına rağmen ekran kartım 400-500. Yer yer 800 MHz ile çalıştığını fark ettim. Aynı testi ayarları fulleyip yaptığımda ise yine 80-130 arası FPS değerlerini alıyordum ama bu sefer çekirdek hızı 800 ila 1100 arası çalışıyordu. Ne yaptıysam bulamadım. İlk aldığımda böyle bir sorun yoktu acaba oyuna yazdığım bir koddan mı oldu diye düşündüm. Oyunu sıfırladım fakat yine aynı. Sizce sorunu bende mi? Yoksa garantiye göndermem mi lazım ekran kartını?
Sorunun karttan olduğunu sanmıyorum. CS:GO işlemci tabanlı bir oyundur ve genelde güçlü ekran kartları kendini tam hızla çalıştırmaya gerek duymaz. İşlemci veya RAM kaynaklı bir sorun olabilir. Ya da sorun sadece yazılımsal da olabilir ki büyük ihtimalle öyle :D

Ekran kartı gerekli verimi verdiği için daha fazla yük altına girmek istemez. Benim de genelde GPU kullanımım%70 civarı oluyor CS:GO'da. Çünkü CS:GO aynı zamanda CPU odaklı bir oyun. PC yüksek performansa alın. AMD kontorl panelinde maximum performans yaparsanız biraz daha yük altına girecektir.

İşlemci kullanımım %25 ? İlk aldığımda 400-500 FPS alıyordum. Durduk yere yapması garip değilmi sizce ?
Çözünürlüğü ve grafik kalitesini düşürdükçe ekran kartı kendini frenler. Yük işlemciye biner. Ekran kartınızın tam verimlilikle çalışması için önerilen çözünürlükte ve grafik ayarlarında oynayın.
Yapmıştım ama hala bişey engelliyordu ekran kartını FPS sıçramaları çok oluyor grafik yükseldikçe.

Yeni konular

Geri
Yukarı