RX 570 4 GB i7 3770 RDR 2 Sorunu

İşletim sistemi
Windows 10

ugurbaba

Hectopat
RX 570 4 GB Armor.
i7 3770 3.40 GHz.
12 GB RAM DDR3(1600MHz)8+4.
60 Hz monitör (1440X900)en fazla 75 Hz kadar yükseliyor.
P8H61-MX USB3 anakart.
HDD 1TB kullanıyorum.
500 Watt PSU. Zalman
Snowman M-200 fan

Arkadaşlar şimdi şöyle bir sorunum var; GPU kullanımım %100 CPU kullanımım RDR2 Grafik ayarlarıma göre değişiyor CPU kullanımım. Mesela orta-yüksek ayarlara getirdiğimde sıkıntı yok akıcı şekilde oynatıyor ama arada bazen takılma yapıyor yani kullanım %90'lara vuruyor işlemci darboğaz yapıyor. Ayarları yükseğe alınca'da 40-45 FPS alıyor fena değil ama tam akıcı oynatmıyor yani 40-45 FPS'i bilirsiniz. Yani ikilimde kaldım :) Yükseğe alsan ayarları işlemci kullanımı %90'lara vurmuyor %70 %80 falan düşüyor ama FPS 40-45 FPS vs. Alıyor. Düşük ayarlara alınca'da Akıcı bir şekilde oynatıyor 50-60 FPS alıyor ama bazen takılma yapıyor yani darboğaz yapıyor,%90'lara çıkıyor CPU. RDR2'de grafik ayarlarında bunun ortasını bilen bir ayar veyahut da başka bir çözüm önerisi bilen var mı? Yardımlarınızı bekliyorum.

Bu videoda'da göründüğü gibi benim testimdir:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Ekran çözünürlüğü yükseldikçe gpu kullanımı daha öne çıkar buda darboğazı bazı noktalarda engeller. 1440"900 çözünürlük işlemciyi de yüksek kullanıma bıraktıran bir çözünürlük. Bu işin herhangi yazılımsal bir çözümü var mı bilmiyorum ama aynı sorunla karşılaşsam 1920"1080 monitor arardım.

Oyunla ilgili bir sorun, konsol oyunu olarak düşünüldüğü için pc optimizasyonu çok kötü. 2080ti ile fps drop sorunu yaşayan arkadaşım oldu, bende rx580 var oyunu çok istiyorum ama bu teknik sorunlardan dolayı almıyorum. Aynı zamanda bu oyun şuan çıkmış en iyi grafikli oyun belkide, 45 fps gayet iyi bu oyun için. Aynı zamanda kapalı alanda 75 fps olması gayet normal, açık dünyada düşecektir fps, çünkü hareket eden nesne sayısı çok fazla açık alanda. Öte yandan teknik bir destek olarak hdd ile ilgili olabilir problemin, ssd'ye göre yazma hızı az olduğu için açık dünyada zorlanacaktır.

Bir soru da ben sorayım sana, bu oyunu oynarken ekran kartın aşırı sesli çalışıyor mu? Çünkü dediğim gibi bende rx580 var, az grafiği iyi olan bir oyunda helikopter gibi dönüyor.

Ekran çözünürlüğü yükseldikçe gpu kullanımı daha öne çıkar buda darboğazı bazı noktalarda engeller. 1440"900 çözünürlük işlemciyi de yüksek kullanıma bıraktıran bir çözünürlük. Bu işin herhangi yazılımsal bir çözümü var mı bilmiyorum ama aynı sorunla karşılaşsam 1920"1080 monitor arardım.
Reis bu dediğin mantıklı ayarları düşürdüm çözünürlüğü 2k yaptım vsync özelliği ile şimdilik pek problem yok gibi.2K ya aldığım için 70 fps vereceğine 40-45 FPS alıyorum,herhalde illaki kasmadan oynayamıyacağım gibime geliyor.Düşüğe aldığın durumu biliyon.
Oyunla ilgili bir sorun, konsol oyunu olarak düşünüldüğü için pc optimizasyonu çok kötü. 2080ti ile fps drop sorunu yaşayan arkadaşım oldu, bende rx580 var oyunu çok istiyorum ama bu teknik sorunlardan dolayı almıyorum. Aynı zamanda bu oyun şuan çıkmış en iyi grafikli oyun belkide, 45 fps gayet iyi bu oyun için. Aynı zamanda kapalı alanda 75 fps olması gayet normal, açık dünyada düşecektir fps, çünkü hareket eden nesne sayısı çok fazla açık alanda. Öte yandan teknik bir destek olarak hdd ile ilgili olabilir problemin, ssd'ye göre yazma hızı az olduğu için açık dünyada zorlanacaktır.

Bir soru da ben sorayım sana, bu oyunu oynarken ekran kartın aşırı sesli çalışıyor mu? Çünkü dediğim gibi bende rx580 var, az grafiği iyi olan bir oyunda helikopter gibi dönüyor.
Ses duymuyorum gibi birde GPU sıcaklığı 75C en fazla işlemci sıcaklığım bazen sapıtıyor heleki düşük ayarlara aldığım zaman işlemci sıcaklığı yükseliyor ve fazla kullanıyor işlemciyi.Onun için orta bir ayar bulmaya çalışıyorum hala.

Geri
Yukarı