RX 570 4 GB ve Radeon R3 2200G takılma problemi

bora1423

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yaklaşık 1 yıl önce bu bilgisayarı topladım. İlk 4 ay hiçbir oyunda kasmadı fakat sonra yavaş yavaş tüm oyunlarda kasmaya başladı. İstediğim oyunlarda 120 FPS civarı alıyorum ama FPS 90'a 80'e düşüyor ve bu kasma yapıyor hiçbir oyun akıcı olmuyor. En son Windows'un 20H2 güncellemesini yapmadan önce CS:GO oyununu akıcı 140 FPS'lerde oynayabiliyordum fakat o güncellemeyi yaptıktan sonra yine 90-100 FPS'lere düşüyor oyun ve ani takılmalar oluşuyordu. Ben de ayarlardan kurtarma bölümünden eski Windows 10'un sürümünü yükledim fakat yine problem değişmedi zaten istediğim hiçbir oyunu akıcı olarak oynatmıyordu bilgisayarım fakat artık CS:GO'yu bile akıcı oynayamıyorum hiçbir oyunu istediğim gibi oynayamıyorum bu 6- 7 aydır böyle. İkinci olarak son 20H2 güncellemesinden sonra bilgisayarımda sadece CS:GO olmasına rağmen 170 GB dolu görünüyor (zaten SSD'im 200 GB) depolama alanına bakıyorum masaüstü 130 GB yazıyor ama masaüstünde 130 GB'lik hiçbir şey yok bu bilgisayara bayağı para vermiştim ama hiçbir şekilde tatmin etmiyor yardımcı olursanız çok sevinirim.

Bilgisayarımın parçaları:
Ekran kartı: Radeon RX 570 series 4 GB.
İşlemci: AMD Ryzen 3 2200G with Radeon Vega Graphics 3.5 GHz 4CPUs.
Anakart: Gigabyte B450M S2H.
RAM: 8 GB.
İşletim sistemi: Windows 10.
Monitör: 144 Hz.
DirectX sürümü: DirectX 12.
SSD 200 GB.
Bilgisayar bileşenlerim böyle.

Yeni konular

Geri
Yukarı