RX 570 4G vs 970 vs 1060 3G

AtakanAram

Centipat
Daha fazla  
Şimdi arkadaşlar ben bilgisayarları araştırmayı seviyorum. Özellikle ekran kartı kıyaslamalarını bu 3 kart gerçekten güçlü onu biliyoruz ama kimse bunların içinden kim daha güçlü bir bulamadı. Bence RX570 4 GB çünkü zaten yeni güncellemeyle artık 1060 6G yaklaştı bayağı ve ayrıca neredeyse 1650S ensesinde dolaşıyor, ben bu üçünden hangisi 1 tık daha güçlüdür onu merak ediyorum. Ayrıca herkes RX570'in 4G'lık versiyonunu küçümsemiş ve alınmaz falan demiş ama zaten 4G'lık versiyonu ile bunlar kapışıyor neyse, sizce içlerinden hangisi bu ikisinden daha güçlü? (Taraf tutanlar gelmesin lütfen)

Son düzenleyen: Moderatör:
GTX 970'te 3.5GB VRAM sorunu var diye biliyorum fakat performans olarak hepsi eşit diyebiliriz, güncellik bakımından da RX 570 seçimini yapabiliriz. Hem daha fazla VRAM var hem daha güncel.

Şimdi arkadaşlar ben bilgisayarları araştırmayı seviyorum. Özellikle ekran kartı kıyaslamalarını bu 3 kart gerçekten güçlü onu biliyoruz ama kimse bunların içinden kim daha güçlü bir bulamadı. Bence RX570 4 GB çünkü zaten yeni güncellemeyle artık 1060 6G yaklaştı bayağı ve ayrıca neredeyse 1650S ensesinde dolaşıyor, ben bu üçünden hangisi 1 tık daha güçlüdür onu merak ediyorum. Ayrıca herkes RX570'in 4G'lık versiyonunu küçümsemiş ve alınmaz falan demiş ama zaten 4G'lık versiyonu ile bunlar kapışıyor neyse, sizce içlerinden hangisi bu ikisinden daha güçlü? (Taraf tutanlar gelmesin lütfen)
Teknik olarak GTX 1060 daha iyi.
Edit:RX 570 harbiden 1060 seviyesine gelmiş.

Hocam kartların modellerini de vermeniz lazım. Örneğin: Tek fanlı Sapphire Pulse RX 570 4 GB modelidir baktığınız kart ama GTX 970 diye baktığınız kart daha sessiz ve daha iyi soğutmalı daha iyi overclock performansı veren MSI GAMING modelidir. Kartların modellerini söyleyin ona göre bir yanıt verelim.

Hocam kartların modellerini de vermeniz lazım. Örneğin: Tek fanlı Sapphire Pulse RX 570 4 GB modelidir baktığınız kart ama GTX 970 diye baktığınız kart daha sessiz ve daha iyi soğutmalı daha iyi overclock performansı veren MSI Gaming modelidir. Kartların modellerini söyleyin ona göre bir yanıt verelim.

Gaming X, çift fanlı Sapphire Pulse bu modellerden biri RX570 4G olabilir sadece kimin performans yüksek o nu araştırıyorum.

1060 6G'ye DX12/Vulkan tarzı oyunlarda biraz yaklaştığı doğru fakat söz konusu genel performansta yani DX11 API'sinde 1060 6G hemen hemen RX580 seviyesinde bir kart, 570'in rakibi bile değil. Üstüne OC performansı daha başarılı bir kart olduğu gibi bırakıyorum 1650S'i neredeyse 1660 seviyesine kadar çıkabiliyor performansı.

Başlıktaki kartlar arasından da RX 570 en ideal ve güçlü olan model.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı