RX 570 4GB vs 570 8 GB

rmznmemis1

Hectopat
Daha fazla  
Alabilirsen 8 GB RX 580 al, ama illa 570 diyorsan 8 GB en iyisi olacaktır.
Çünkü yalnızca bellek miktarı değil bellek hızları da farklı.

İki linkin arasındaki fark VRAM'in çok olmasıdır. RX 570, bu 8 GB VRAM'i kullanacak güçte olmadığı için gereksiz masraf yapmış olursun.

Yılbaşını pek beklemene gerek yok. Çünkü bu fiyatlardan büyük bir indirim olacağını düşünmüyorum.

300 TL kadar para ekleyip almak yerine, 300 TL ekleyip RX 580 (1372 TL) alabilirsin. İki kartta da darboğaz yapar. Fakat ileride satmaya kalktığında veya işlemcini yükseltmek istersen çok iyi bir seçim olur.
Alabilirsen 8 GB RX 580 al, ama illa 570 diyorsan 8 GB en iyisi olacaktır.
Çünkü yalnızca bellek miktarı değil bellek hızları da farklı.
Bellek hızları aynı. Hatta 4GB VRAM'ı olan modeli daha performanslı.

1000 liradan fazla bütçem yok 2.el kart almakta istemiyorum 3 taksit bide bu iyi olur benim için. Alışveriş kredisi ile alıcam sitenin kendi programı. 800 e falan düşer mi sizce ?
işlemciyi 5-6 ay sonra yükseltebilirim ancak

Ekran kartı yükseltmesi yapmayacaksanız 8 GB modelini alabilirsiniz. Yapılacaksa gerek yok.

Ek olarak SSD'niz yoksa, 300 liraya SSD alıp, daha yararlı bir yatırım yapmış olursunuz diye düşünüyorum.

5 sene kullanırsam bu kartı o zamana kim öle kim kala :LOL::ROFL:
Ekran kartı yükseltmesi yapmayacaksanız 8 GB modelini alabilirsiniz. Yapılacaksa gerek yok.

Ek olarak SSD'niz yoksa, 300 liraya SSD alıp, daha yararlı bir yatırım yapmış olursunuz diye düşünüyorum.
Ssd mevcut değil 200 tlye 240 gb ssd görmüştüm borcu bitirincede onu alırım herhalde

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı