RX 570 8 GB %100 fan devrinde çalışıyor

kml21

Femtopat
Daha fazla  
Öncelikle merhaba ekran kartım Sapphire RX 570 8 GB.
Valorant'ta ekran kartı sıcaklığı 65 derece civarı durup 85 de çalışıp %100'e kadar çıkıyor ve aynı şekilde devam ediyor.
MSI Afterburner'den fan ayarı yaptım fakat aynıydı.
Sizce garantiye götürmeli miyim ya da termal macunla alakalı olabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kartta macun veya soğutma kaynaklı aşırı ısınma durumu var gibi, garantisi varsa yollayın yoksa soğutma bloğunun yerleşimi ile fanlarda herhangi bir sorun görünmüyorsa kaliteli bir macun alarak değişimi kontrol edebilirsiniz.

Kartta macun veya soğutma kaynaklı aşırı ısınma durumu var gibi, garantisi varsa yollayın yoksa soğutma bloğunun yerleşimi ile fanlarda herhangi bir sorun görünmüyorsa kaliteli bir macun alarak değişimi kontrol edebilirsiniz.

Öncelikle sağ ol cevap verdiğin için alalı 1 sene oldu macun falan hiç ellemedim normalde böyle bir sorun yoktu. Ekran kartını açarsam garantisi bozulur bence en iyisi garantiye yollamak geliyor
Bir şey daha sorucam ben ekran kartı fanlarini papixe kolanya sürüp temizlemiştim eğer fan icine pamuk gibi şey girdiyse garanti bozulurmu bilginiz varmı
Bir şey daha sorucam ben ekran kartı fanlarini papixe kolanya sürüp temizlemiştim eğer fan icine pamuk gibi şey girdiyse garanti bozulurmu bilginiz varmi?

Son düzenleme:
Arka plaka veya kartın seri numarasını kaldırmadığınız sürece garanti bozulmaz fakat garantiye verecekseniz fanları yine de olması gerektiği gibi temiz bırakmaya özen gösterin.

Yani pamuk kaçsa bile sorun olmaz mı?
O pamukları temizleme şansınız varsa temizleyin, kart çalışıyor veya belirttiğim üzere kartın arkasını tornavidayla vs açmadığınız sürece garanti bozulmaz. Arkada yer alan seri numaralı beyaz koda da dikkat edin, onu sökerseniz de garanti dışı kalıyor diye biliyorum.

O pamukları temizleme şansınız varsa temizleyin, kart çalışıyor veya belirttiğim üzere kartın arkasını tornavidayla vs açmadığınız sürece garanti bozulmaz. Arkada yer alan seri numaralı beyaz koda da dikkat edin, onu sökerseniz de garanti dışı kalıyor diye biliyorum.
Yav sen nasil bi kralsin çok sağol cevap verdigin icin
Bu mu dostum o etiket

Son düzenleme:
IMG_20210804_221842.jpg

Bu tarz bir seri numarasından bahsetmiştim. Sizin kartta da sanırsam backplate olduğu için arka PCB devre hattı gözükmüyordur sanırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı