RX 570 8 GB Pulse Ses Sorunu

Dreamer47

Hectopat
Arkadaşlar merhaba.
Arkadaşım geçenlerde yeni bir ekran kartı aldı başlıkta belirttiğim gibi RX 570 Pulse 8 GB modelini.
Ancak ekran kartı yük altında çok ses yapıyor. Denedik, yalnızca fan hızını artırınca o rahatsız edici ses olmuyor. Yani kart çalışmaya başlayınca bu durum oluyor. Oyuna vs. yük altına girince o ses oluyor. Undervolt ayarı da yaptık. 1200 MHz'de 1010 Volt ayarladık yine durum aynı. Bu arada takip de ettik kart 1200 MHz'ye ulaşınca rahatsız edici ses meydana geliyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videoyu da ekledim, sorun nedir sizce, çözümü nasıl olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam siz birde XFX RX 590 modelinin fan sesini duysanız buna şükredersiniz :D Fan sesi arttıkça uçak sesi gibi çıkıyor. Bence sıkıntı gözükmüyor.

RX 570 lerin fan sesini çoğu kişi yüksek buluyor. Coil whine sorunu olmadığı belli sesten. Bence bir sorun yok gibi. RX 570 kullanan arkadaşlar daha iyi anlar.

Son düzenleme:
Eğer garantisi yoksa fanın yağlarını ve termal macunu değiştirebilirsiniz kendiniz bu hem termal macun değişimiyle fanların daha düşük devirlerde çalışarak daha az ses çıkarmasını sağlar fanların yağlanmasıda genel olarak fan sesini azaltır fan bozulmuşsa-balans ayarı gitmişse de değiştirmeniz gerekir. Manuel olarak gpu fan ayarı mı ayarlandı da ses çıkarıyor acaba birde o var 60 derecede %100 çalışması için falan ayarladıysanız kart çok ses çıkarabilir.

Arkadaşlar kartı garantiye veya iadeye gönderiyim mi yoksa bu kadar ses normal midir? Sese biraz hassasız o durum da var.
Ses de sıkıntı yok. Fanların çalışma hızı arttıkça ses çıkacaktır. İşte bu yüzden ekran kartı alımında model seçimi çok önemli. Eğer sesten rahatsız oluyorsan daha iyi soğutmalı ve daha az güç tüketen Nvidia ekran kartlarına bakabilirsin.

Cevaplarınız için teşekkür ederim sonuç olarak arkadaş kulaklık almaya karar verdi
Evet o da bir çözüm tabi :D Ama undervolt yapıp sıcaklığı düşürüp ona göre de fan ayarı yapabilirdi. Ben undervolt yaptım baya fark etti fanları da sıcaklığa bağlı olarak biraz düşürdüm.

Yeni konular

Geri
Yukarı