RX 570 83 derece

Normal değil 80 üstü tehlikeli. Kasanın yan panelini açıp deneyin işe yaramazsa undervolt yapın 65 dereceyi geçmez.
Kasanın önü mesh fakat fan yok ve yan kapak zaten açık
Normal değil 80 üstü tehlikeli. Kasanın yan panelini açıp deneyin işe yaramazsa undervolt yapın 65 dereceyi geçmez.
Zaten açık
Nasıl OC yaptığınızı anlatabilir misin?
Bu arada Diyarbakır'da normal gibi sıcaklıklar.

Bus Speed olarak bilinen 100.000 değerinde bir ayar vardı şu an adını unuttum onu arttırınca hem RAM hem CPU MHz overclocklanıyor bende onu en sona verip işlemciyi 3.79 GHz' e verdim ( bunu PC'yi en az 50 defa kadar kapatıp açarak buldum ) diğer ayarlarda da hem CPU Z hem görev yöneticisi değeri artmıştı fakat diğerleri bu kadar stabil değildi deniye deniye bulduğum en stabil ve yüksek CPU-Z skorum:
Tek çekirdek - 469
Çoklu çekirdek - 1842
Aslında olması gereken:
Tek çekirdek - 298
Çoklu çekirdek - 1498
Oyunlarda FPS artışı ve darboğazın ortadan tamamiyle kalktığını gözlemledim eğer aynı anakarta sahipseniz bence kesinlikle yapın bir şey kaybetmezsiniz
CPU VCore voltajını +168 olarak ayarladım ve orta ısınma seviyesinde gayet normal
Kasa modelin tam olarak nedir? Sıcaklık değeri normal değil bence. Hiç değilse bi' 77 derecenin aşağısına insin o kadar fazla güç çeken bir kart değil. Kasan Mesh panel değilse kasanın yan kapağını açıp sıcaklıklara bak ardından undervolt yap ve kasanın yan kapağı açık halde tekrar sıcaklık değerlerine bak. Benim kasam ortalama hava akışına sahip ve ekran kartım RX 590 Pulse olmasına rağmen Antalya sacağında 77 dereceyi görüyor en fazla.

Kasa hava akışım 0 zaten yukarıda belirttim
Bulunduğunuz ile oranla sıcaklık değerleriniz bence normal.

İleri de ciddi sorunlar oluşturabilir. En kısa zamanda kaliteli bir PSU almanızı öneririm.

Biraz daha detaylı bahsedebilir misiniz? Kanıt paylaşır mısınız? A320 anakartlarda overclock yapılmıyor çünkü.

Paylaşacağım en yakın zamanda fakat yeni bir konu olarak yazmayı düşünüyorum

Son düzenleme:
Kasanın önü mesh fakat fan yok ve yan kapak zaten açık

Zaten açık

Bus Speed olarak bilinen 100.000 değerinde bir ayar vardı şu an adını unuttum onu arttırınca hem RAM hem CPU MHz overclocklanıyor bende onu en sona verip işlemciyi 3.79 GHz'e verdim ( bunu PC'yi en az 50 defa kadar kapatıp açarak buldum ) diğer ayarlarda da hem CPU Z hem görev yöneticisi değeri artmıştı fakat diğerleri bu kadar stabil değildi deniye deniye bulduğum en stabil ve yüksek CPU-Z skorum:
Tek çekirdek - 469
Çoklu çekirdek - 1842
Aslında olması gereken:
Tek çekirdek - 298
Çoklu çekirdek - 1498
Oyunlarda FPS artışı ve darboğazın ortadan tamamiyle kalktığını gözlemledim eğer aynı anakarta sahipseniz bence kesinlikle yapın bir şey kaybetmezsiniz
CPU VCore voltajını +168 olarak ayarladım ve orta ısınma seviyesinde gayet normal

Kasa hava akışım 0 zaten yukarıda belirttim

Paylaşacağım en yakın zamanda fakat yeni bir konu olarak yazmayı düşünüyorum

Hocam şahsen ben de yeni konu beklerim açıkçası nasıl oluyor bilmiyorum ama A320M S2H modelinde overclock yapılamamasına rağmen overclock kısmı açık ve değerlerle oynayabiliyorsunuz 2400G işlemciyi 4.1 GHz'e kadar çıkarttım lakin test yaptığımda hiçbir zaman 4.1'e çıkamadı.

Hocam şahsen ben de yeni konu beklerim açıkçası nasıl oluyor bilmiyorum ama A320M S2H modelinde overclock yapılamamasına rağmen overclock kısmı açık ve değerlerle oynayabiliyorsunuz 2400G işlemciyi 4.1 GHz'e kadar çıkarttım lakin test yaptığımda hiçbir zaman 4.1'e çıkamadı.

Bak Gigabyte sadece buna izin veriyor arkadaşımda da aynı anakartın ASUS olanından vardı o da yapamıyordu bu bug gibi bir şey olabilir ve güncelleme yakın zamanda mutlaka gelecektir

Aslında gayet normal olduğunu düşünüyorum fakat sorduğum birkaç kişi normal değil çok fazla falan dediler bende Technopat'a bir girip sorayım dedim...
Yazın Diyarbakır cidden kavruluyuor ve şu an hava 39.5 ( 43 - 44 derecelere kadar oynuyor ) ekran kartım sıfır XFX rs 3X Edition 4 GB RX 570.
Resident Evil 7 gibi bayağı ağır bir oyun oynarken sıcaklık sabit 83'te kalıyor ve sıcaklık artışı çok hızlı 3 - 5 dakika da bu değerlere çıkıyor.
Undervolt falan hepsini biliyorum ama yapmayı pek düşünmüyorum sadece değerler normal mi bu aylarda onu merak ettim değilse mecburen undervolt yapacağım.
Sistem:

Ryzen 3 1200 AF 12nm.

2x8 3200 MHz RAM Longline storm.

Gigabyte A320M S2H anakart ( işlemci overclock yapabiliyorum eğer meraklı olan varsa uzun bir hikayesi var )

XFX rs 3X Edition 4 GB RX 570 OC.

600W PSU platoon ( PSU fazladır sertifikasız kalitesiz falan lütfen yazmayın elimde uzun zamandır duruyor ve bir sıkıntısını daha görmedim )

Undervolt nasıl yapılıyor ?

83 dereceyi geçmiyor çünkü frekansı sınırlıyor kart. Kullandığım Founders Edition GTX 1080 82 dereceye ulaştığı anda 1800MHz olan hızı 1630 gibi değerlere düşürüyordu ve fan hızını ise arttırmıyordu. Özel fan profili kullanarak fan hızlarını arttırdım ve sıcaklık 80 altına düştü.

83 dereceyi geçmiyor çünkü frekansı sınırlıyor kart. Kullandığım Founders Edition GTX 1080 82 dereceye ulaştığı anda 1800MHz olan hızı 1630 gibi değerlere düşürüyordu ve fan hızını ise arttırmıyordu. Özel fan profili kullanarak fan hızlarını arttırdım ve sıcaklık 80 altına düştü.

Ne alaka ben neden çıkmıyor mu diye sormuşum yoksa 83 derece fazla mı diye sormuşum neden boş laf yapmak icin buraya giriyorsun?

Ne alaka ben neden çıkmıyor mu diye sormuşum yoksa 83 derece fazla mı diye sormuşum neden boş laf yapmak icin buraya giriyorsun?
Neden tersliyorsun? Yazımın sonunda özel fan profili yapmaktan bahsetmişim. Kendi kartımda yaşadığım sıcaklık problemini nasıl çözdüğümü anlatmıştım. Okuduğunu anlamamak böyle bir şey. Ayrıca mesaj yazarken sana da sormam.

Geri
Yukarı