RX 570 89 derece oluyor

AsafOzan

Hectopat
Ben RX570 4 GB kullanıcısıyım, bugünlerde "bazı oyunlarda" sıcaklık değerlerim 89 dereceye kadar cıkmakta. Peki ben neler yapmalıyım? Ekran kartı fanı genellikle 2300 RPM de ve biraz ses cıkarıyor.
Ve uzun kullanımda bir sıkıntı olur mu? Yani 1-2 saat oynasam o derecelerde.

Son düzenleyen: Moderatör:
Normal sıcaklık değerleri değil bu değerler önlem almak şart kasanın yan panelini çıkartmak işe yarayabilir ve soğutma bloğunu çıkartıp yeniden termal macun sürebilirsiniz. Uzun kullanımda kısa vade de görmeseniz de arıza verme şansı yüksek serin çalışması hem kartın performansını hemde ömrünü artırır.

kasa camı kapalı ve maalesef biraz toz var, ama bu sıcaklıkların başka birşeydende olduğudanda düşünüyorum
peki ilerde cidde hasar bırakırmı
teşekkür ederim , nasıl soğutucağımı hala anlamış değilim. Sıvı soğutmalara bakıyorum ama işe yararmı bilmiyorum

kasa camı kapalı ve maalesef biraz toz var, ama bu sıcaklıkların başka birşeydende olduğudanda düşünüyorum
peki ilerde cidde hasar bırakırmı
teşekkür ederim , nasıl soğutucağımı hala anlamış değilim. Sıvı soğutmalara bakıyorum ama işe yararmı bilmiyorum
Bu sıcaklıklara maruz kalması iyi değil olası bir durumda arıza vermesi mevcut. Voltaj kısmak yada kartı zorlamayacak şekilde kullanmak ideal çözüm yollarından ikisi. Yan paneli çıkartın bu kartın rahat hava almasını sağlar. Toz o bu kadar yüksek sıcaklıkların nedeni olamaz başka bir yerden olma şansı yok bence.

Bu sıcaklıklara maruz kalması iyi değil olası bir durumda arıza vermesi mevcut. Voltaj kısmak yada kartı zorlamayacak şekilde kullanmak ideal çözüm yollarından ikisi. Yan paneli çıkartın bu kartın rahat hava almasını sağlar. Toz o bu kadar yüksek sıcaklıkların nedeni olamaz başka bir yerden olma şansı yok bence.
Teşekür ederim. :/

Geri
Yukarı