RX 570 boşta 70 derece oluyor

xoxtek

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, geçenlerde bir crackli oyun indirdim oyun PC'de var iken hiçbir sorun yoktu. Ekran kartı boşta 39 derece falandı ama crackli oyunu silince ekran kartı fanını açmayınca sıcaklık 55 derece oluyor. Boşta iken herhangi bir program veya oyun açık değil görev yöneticinden de baktığımda hiçbir şey ekran kartını kullanmıyor. AMD driverını silip tekrar yükledim yine aynı sorun.

Sistemim;
RX 570 Expedition.
8 GB Corsair vegeance RAM.
B450M S2H anakart.
Ryzen 3 3200G işlemci.

Dediğim gibi bir ekran kartının fanına bak rahat dönüyor mu diye.
Anlayamadım 1200rpm de %30 da yani 41 derece stabil
Arkadaşlar bugün bilgisayar format attım fakat hala ekran kartı boşta 50 derece yeni monitör almıştım sürekli freesync premium açık ondan dolayı olabilir mi ?
Arkadaşlar bugün bilgisayar format attım fakat hala ekran kartı boşta 50 derece yeni monitör almıştım sürekli freesync premium açık ondan dolayı olabilir mi ?
Arkadaşlar sorunun çözümünü buldum aynı sorunu yaşayanlar varsa söyleyeyim monitör 144Hz olduğu için RX 570 oyunda sanıyor ve ekran kartını 1300MHz'de çalıştırıyor AMD softwaredan özel çözünürlük oluşturup 143 Hz yapın sorun çözülüyor genede cevap veren arkadaşlar hepnize çok teşekkür ederim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı