RX 570 8GB i5 4590 Uyumu

Adinokiy

Decapat
Merhaba arkadaşlar.
Benim elimde 3 senedir mevcut olan Casper Nirvana masaüstü bilgisayara sahibim. Ve bu bilgisayara RX 570 8 GB ekran kartını takviye yapmak istiyorum. Benim bilgisayarımda uymayacak bir özellik olup olmadığını çok araştırdım ve kesin bir cevap bulamadım. Onun için sizden yardım istiyorum.

i5 4590
4 GB RAM
AMD Radeon r5 220 ekran kartı
500 GB HDD
anakartımı bulamadım tek bildiğim Casper LGA 1150

Bu sisteme RX 570 8 GB kaldırır mı? Ek bir şey almalı mıyım? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet kaldırır işlemciniz yeterli. İşlemci yüklü oyunlarda çok hafif darboğaz olabilir ama o önemsiz. Fakat RAM her halükarda yetersiz artık bence 8 GB RAM bile az. Mümkün mertebe RAM 12 ya da 16 yapılmalı. Olmuyorsa 8 de kurtarır. Bu arada Casper bilgisayarların genelde kasalarının hava akışı kötü oluyor o konuda dikkatli ol. Tabi güç kaynağın umarım yeterli gelir o yeterli değilse onu da değiştirmen gerekir.

Son olaraksa eğer istersen SSD alabilirsin tabi bu sadece lüks, performansı etkilemeyecek.

Rx 570 4GB modelini öneririm 8GB belleği tam performans kullanacağına inanmıyorum(kendi görüşüm), PSU olarak 500W high markalı bir PSU yeter, (eğer eski ise) fakat 4GB ram iş görmez şuanlık 4 slotlu anakart değilse yanına 8GB almanızı tavsiye ederim 12GB yeterli gelir.

durumda bir değişiklik oldu tanıdığım vasıtasıyla rx580 4gb ekran kartı aldım.
ve psu 250w bunun yeterlı olmadığını söylediler, yeni bir psu almalıyım.
bunun yanına yakın bi zamanda 120gb crucıal ssd alıcam.
ve sonraki asama olarak 4gb takviye ram alıcam.

Elimde 2. bir pc var onu elden cıkarıp bunun gibi bir sistem toplamayı da düşünüyorum sizde mantıklı bi sistem mi
İşlemci Amd ryzen 3 2200g
Ekran kartı Sapphire rx580 4gb 256bit
Anakart Gigabyte A320M
Ram Corsair 8gb 3000mhz
Hdd 500gb
Psu FSP Hyper K 500W 80+
ekran kartı elimde bulundugu için bunlar bana yaklasık 1800-1900 arası malıyetı olucak bılgısayaramı elden cıkarmama ek 500 tl bır butce koymus olucam.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı