RX 570 Alınır mı?

RozaNigra

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Genelde kime sorsam AMD kart alma uğraşırsın falan diyorlar. GTX 1050 Ti almaya kalksam %50 performansını veriyor ve daha pahalı. Bu RX serisinin özellikle de 570 ve 580 in başta WattMan hatası olmak üzere onlarca hatası varmış. Uzun süredir sürekli RX 570'in sorunlarına bakıyorum. Bilgisayardan hiç anlamam. Bu ekran kartını alırsam ve sıkıntı yaşarsam garanti kapsamı içindemi yoksa genelde dedikleri gibi 'kullanıcı hatası' mı? MSI Armor RX 570 alacaktım çok ısınır falan dediler vazgeçtim en iyi sıkıntı yaratmayacak ve bütçeside uçmayan RX 570 hangisidir? Ayrıca 2. El GTX 1060 3 - 6 GB, GTX 1650, GTX 1660, GTX 1660 Ti alınır mı? Bu kartla miningde kullanılmış olabilir mi? Lütfen sonuna kadar okuyup öyle cevaplayın. Dediğim gibi bilgisayardan zerre anlamam sadece parçalarını darboğazı falan biliyorum az çok. Sizce GTX 1050 Ti veya GTX 1650 mi almam gerekli, yoksa RX 570 mi? GTX 1650 çok kötü bir kart diyorlar. 570'inde sıkıntıları var sizce sıkıntı yaşar mıyım? Ve 2. El RX 570 alınır mı?

Çok uzattım, cevaplar için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
tabi alınır internetten benchmark testlerine bakabilirsiniz 1050 ti ya göre 2kat performans farkı gibi birşey mevcut sistem arayışı için (3.5 kıller adlı sistem cıkmıştı ona bakabilirsiniz 3k gibi birşey )

GTX 1050 Ti ile karşılaştırılamaz. RX 570 GTX 1050 Ti'yi parçalayan bir kart. İkinci el almanı önermem, hele durum RX serisi ise KESİNLİKLE almamalısın. Mining için kullanılmış satıştakilerin çoğu.

Bütçe kısıtlı ise indirim kovalayıp 1660 alın bence.
Sorunları olmasa RX 570 en iyi F/P kartlarından biri hatta 1. sanırım.
Ben tek fanlı tatliş modelini kullanıyorum RX 570'in, gram sorun yok.

Belli olmuyor işte. Ofis için RX 460 almıştım tek fanlı 4 GB modeli. Çok iyi çalışıyordu 2. Yılın solunda wattman hatası verdi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı