RX 570 bilgisayar çok yavaş

AlienesYlm

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bilgisayar özelliklerine kıyasla aşırı yavaş. Önceden böyle değildi. Driverları güncelledik ama bir şey değişmedi. Valorant gibi düşük sistem gereksinimli bir oyunda bile ölüm maçı girmeye çalışıyoruz 10 dakikalık maç daha biz giremeden bitiyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
Özellikler: RX 570 Ryzen 3200G 8 GB RAM.
(SSD yok)

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayara virüs bulaşmış olabilir. Virüsler bilgisayarı yavaşlatır. Arkada sen farkında olmadan program çalışıyor olabilir. Bunlara bak. Eğer sorun hala devam ederse SSD alabilirsin

Hocam farkını biliyorum benim bilgisayarımda SSD var zaten fakat problemin HDD'nın yavaşlığıyla alakası olduğunu düşünmüyorum çünkü 6 ay öncesine kadar sorunsuz çalışıyordu bilgisayar. Problemin kaynağı nedir sizce.

Bilgisayara virüs bulaşmış olabilir. Virüsler bilgisayarı yavaşlatır. Arkada sen farkında olmadan program çalışıyor olabilir. Bunlara bak. Eğer sorun hala devam ederse SSD alabilirsin.

Programları kontrol ettim arkada çalışan ağır bir uygulama vs. yok. Eğer virüs varsa hangi programla taramamı tavsiye edersiniz.

Antivirüs programı sadece ESET ve Avast ı biliyorum ama işe yarayıp yaramadığını bilmiyorum. Yinede denemekte fayda var

Dostum RAM'dan dolayı olabileceğinden düşünüyorum. Bu devirde SSD'siz ve 8 GB RAM ile bir iş olmuyor.

Hocam HDD doluluğundan dolayı bir sorun olabilir. Gereksiz dosyaları oynamadığınız oyunları silmek etki edebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı