RX 570 BIOS güncelleme

gleran

Kilopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
RX 570 kartimda yaşadiğim sorunlardan dolayı her yolu denemiştim aklıma gelen henüz düzelmedi. Internette gezinirken kartların bioslarının guncellenebildiğini gordum. Bunu nasıl yapabilirim herhangi bir sorun oluşur mu ve en önemlisi dalgalı GPU kullanımı ve performans düşüklüğü sorunumu çözmeme yardımcı olur mu merak ediyorum.

İade etmek öyle kolay değil kartın bozuk olması lazım. Performans düşüklüğü derken hangi oyunda hangi ayarlarda oluyor açar mısın biraz?

Her oyunda oluyor neredeyse. Ekran karti kullanimi dalgali. MSI Afterburner'dan takip ettiğimde 100'den aniden 60 70'lere duştugu oluyor ve hissediyorum bu duşuşu takilma olarak denedigim yontemleri de yazayim buraya.
Format atip temiz kurulum yapma.
DDU ile surucu temizleyip 4 5 tane onerilen başka surumler deneme.
Voltaj ayarlamasi ve underclock.
Hiç birinden sonuç alamadim LOL'de bile yeri geliyor takiliyor oyun.
BIOS guncel Driver surumum 20.2.2 şu an daha dun format attim bilgisayara Windows 10 Pro 1909 kurulu şu an.
Bugun de bir daha format atip Windows 10 Home Single Language deneyecegim bir alakasi yok biliyorum ama elim kolum bagli.

Her oyunda oluyor neredeyse. Ekran karti kullanimi dalgali. MSI Afterburner'dan takip ettiğimde 100'den aniden 60 70'lere duştugu oluyor ve hissediyorum bu duşuşu takilma olarak denedigim yontemleri de yazayim buraya.
Format atip temiz kurulum yapma.
DDU ile surucu temizleyip 4 5 tane onerilen başka surumler deneme.
Voltaj ayarlamasi ve underclock.
Hiç birinden sonuç alamadim LOL'de bile yeri geliyor takiliyor oyun.
BIOS guncel Driver surumum 20.2.2 şu an daha dun format attim bilgisayara Windows 10 Pro 1909 kurulu şu an.

Dediğim gibi aynı sorunu aldım kimse sorunun neden oldugunu bilmiyor DDU ile kaldır kur diyorlar ama alakası yok sistemi güvenilir bilgisayarcıya götür test etsin sistemi.

Dediğim gibi aynı sorunu aldım kimse sorunun neden oldugunu bilmiyor DDU ile kaldır kur diyorlar ama alakası yok sistemi güvenilir bilgisayarcıya götür test etsin sistemi.

Guvenilir bir bilgisayarci tanimiyorum hiç. Sistemi aldiktan 1 ay sonra aldigim yere goturmustum ekran karti testi yaptilar sorunsuz çikti kanitlayamiyorum da diger parcalari da OCCT ile test ettim işlemcim falan sorunsuz çikti.
FurMark, OCCT gibi programlarla test ettin mi?

Evet OCCT'de herhangi bir error almadim. FurMark'ta da kapanma gibi sorunlar olmadi.

Yeni konular

Geri
Yukarı