RX 570 bozuldu mu?

mokuton

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Birinden yaklaşık 8 ay Mining yapılmış bir ekran kartı aldım. Gigabyte RX 570 4 GB. Eve geldim Corsair VS650 PSU içeren sistemime taktım. Normal masaüstünde çalışıyor fakat oyuna girince veya Furmark açınca ekran siyah olup PC donuyor. Bilgisayar açılırken ekran kartı fanları dönüyor. Yani fanlarda problem olduğunu sanmıyorum. Sorum şu, alığım kişiye bunu ilettiğimde bana "PSU ekran kartını bozmuş 3D'ye geçince çakıyor" dedi. PSU akım dengesizliğiyle ekran kartını bozabilir bunu biliyorum ama sadece 3D bozması mantıklı mı? Farklı bir ekran kartında deneme şansım yok.

Sizce beni mi kandırmaya çalışıyor yoksa doğru mu söylüyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar. Birinden yaklaşık 8 ay Mining yapılmış bir ekran kartı aldım. Gigabyte RX 570 4 GB. Eve geldim Corsair VS650 PSU içeren sistemime taktım. Normal masaüstünde çalışıyor fakat oyuna girince veya Furmark açınca ekran siyah olup PC donuyor. Bilgisayar açılırken ekran kartı fanları dönüyor. Yani fanlarda problem olduğunu sanmıyorum. Sorum şu, alığım kişiye bunu ilettiğimde bana "PSU ekran kartını bozmuş 3D'ye geçince çakıyor" dedi. PSU akım dengesizliğiyle ekran kartını bozabilir bunu biliyorum ama sadece 3D bozması mantıklı mı? Farklı bir ekran kartında deneme şansım yok.

Sizce beni mi kandırmaya çalışıyor yoksa doğru mu söylüyor?
İyi dolandırmış.

Kandırmış, Geçmiş olsun. 8 ay mining az bir süre değil. Keşke mining olayını biraz araştırsaydın. Al soğuk su iç:
100720171712111712767_2.jpg

Hocam, sistemde PSU ile ilgili bir sıkıntı yok. Mining yapılmış bir kart almanız zaten yanlış mining'de 1 ay kullanılmış kart normalde 10 ay kullanılmış gibi yani sizin ekran kartınızın ömrü bitmiş yani şu an çöp.

Güç kaynağın ile alakalı bir durum değil.
Gözden düşmüş bir güç kaynağına sahipsin ancak sorun çıkartacak bir ürün değil.

Almış olduğun kart sorunlu ve patlamış elinde. Yapacak bir şey yok.
Günlerce aralıksız tam güçte kullanılmış olması yüzünden ömrü bitmiş bir ürün.

Sıfır olarak bütçeniz neye yetiyorsa gidip yeni ekran kartı alın.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı