RX 570 bulanık gösteriyor

humanıstcellat

Hectopat
Yer
Afyonkarahisar
Daha fazla  
Meslek
Bir Garip Öğrenciyim...
Öncelikle herkese selamlar ve iyi akşamlar dilerim.

Stabil bir şekilde Valorant oynarken şöyle bir problemle karşılaştım her şey ultra çok iyide çözünürlük fulde ama görüntü hiç net değil bulanık ve solgun.
FPS'de vs. hiçbir şekilde sorunum yok sorunum sadece Valorant'ta değl diğer FPS oyunlarında da geçerli olmakla birlikte sorunumun ekran kartında değil monitörde olduğunu düşündüm dostlarım fakat başka bir kasayı monitöre bağladığımda fark ettim ki sorun monitörde değilmiş. AMD'nin uygulamasındaki renk ayarlarımı kapadığımda bu sorun baş gösterdi renk ayarları kapandığı gibi renkler matlaştı ciddi bir şekilde bulanıklaştı. Daha önceden kapadığımda böyle olmazdı hem de hiç. Sorun yazılım kaynaklı mı? Tüm driverları DDU ile sildim ve tekrardan yükledim fakat sonuç aynı. Yoksa donanımsal bir problem mi? şimdiden yardımcı olan herkesten çok çok çok teşekkür ederim.

Sistem özelliklerim.
  • RX 570 OC 8 GB ekran kartı.
  • 16 GB RAM.
  • AMD Ryzen 5 3.6GHz işlemci.
  • Gigabyte B450M H Gaming anakart.

Bir dener misiniz keskinlik ya da sharpness ayarı olacaktır onu artırmayı deneyin.
Televizyona bağlayıp bir dene eğer sorun çözüldüyse monitörü garantiye göndermelisin.

Bir dener misiniz keskinlik ya da sharpness ayarı olacaktır onu artırmayı deneyin.
Televizyona bağlayıp bir dene eğer sorun çözüldüyse monitörü garantiye göndermelisin.

Tamamdır yardımlarınız için çok teşekkür ederim vaktinizi aldım ayrı bir monitöre bağlayıp deneyeceğim.

Eğer ekran kartı monitöre HDMI kablosuyla bağlıysa AMD Radeon ayarlarından İngilizce olan için "display" kısmından "HDMI scaling" ayarıyla, Türkçesinde muhtemelen ekran kısmında HDMI ölçeklendirme, oynarsan daha net bir görüntü yakalayabileceğini düşünüyorum. VGA'dan HDMI kablosuna geçtiğimde aynı problemle karşılaşmıştım. Türkçe olanını görmediğim için kelimelerden emin değilim, farklı olabilirler.

Yeni konular

Geri
Yukarı