RX 470 bulanık gösteriyor

Skywalker 12

Kilopat
Daha fazla  
Oyun oynarken çok gözüme batmıyor fakat masaüstünde uygulamalar vs. hepsi bulanık bir şekilde duruyor. Bunun bir çözümü var mıdır?

Sistemim:
Intel Xeon X3440
RX 470 4G
Gigabyte H55M-UD2H
12 GB DDR3 RAM

Ekran Alıntısı.PNG

Fotoğraftaki gibi arkalarında yansıma gibi bir şey var ve bazı yazılar okunmuyor.

DPI ayarlarını denedim.
Cleartype denedim ama etkisi olmadı.

Temassızlık veya dönüştürücü ile alakalı. Televizyona bağladığınızda sorun oluşmuyorsa VGA kablonuzda sıkıntı var demektir. Arkadaşlarınızın birinin monitöründe deneyin onda da aynı sıkıntı varsa sorun VGA kablosunda, eğer sadece sizin monitörünüzde oluyorsa sorun monitörde.

Performans ayarlarından şu seçeneği kapat gölgelerden kurtul gözüne çok batıyorsa bence, bende de öyleydi ben kapattım mesela, onun dışında oyunlarda falan bir sıkıntın varsa bilemem tabii. Öbür bir seçenekse masaüstüne sağ tıklayıp görüntü ayarlarından metin ölçeklendirmesini değiştirebilirsin büyük ihtimal sorunun çözülecektir.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    20,4 KB · Görüntüleme: 26
  • 1.png
    1.png
    162,2 KB · Görüntüleme: 31
Sorun dönüştürücü ile alakalı olduğunu düşünüyorum. Bir müddet bende dönüştürücü kullandım ve bahsettiğin sorun bende de vardı. Dönüştürücün aktif dönüştürücü mü?

Sorun dönüştürücü ile alakalı olduğunu düşünüyorum. Bir müddet bende dönüştürücü kullandım ve bahsettiğin sorun bende de vardı. Dönüştürücün aktif dönüştürücü mü?
Bir tane aktif bir tane pasif.
Performans ayarlarından şu seçeneği kapat gölgelerden kurtul gözüne çok batıyorsa bence, bende de öyleydi ben kapattım mesela, onun dışında oyunlarda falan bir sıkıntın varsa bilemem tabii. Öbür bir seçenekse masaüstüne sağ tıklayıp görüntü ayarlarından metin ölçeklendirmesini değiştirebilirsin büyük ihtimal sorunun çözülecektir.
Maalesef işe yaramadı.

Son düzenleme:
Çift dönüştürücü DVI to HDMI, HDMI to VGA. Televizyona sadece DVI to HDMI ile bağlasam çözülür mü?

Ben RX580'i VGA to HDMI ile kullanırdım erkanda bozulmalar olurdu direk DVI'dan bagladım cam gibi oldu görüntü sorunlar gitti.

Geri
Yukarı