RX 570 çok titriyor ve ses çıkartıyor

2011 Citroen C4

Centipat
Daha fazla  
2 gün önce oyun oynarken başladı. Hemen ısınıyor ve ısınınca ses çıkartıp titriyor fanda bir sorun mu var yoksa RX570'in emekliye ayrılma zamanı geldi mi?

2 gün önce oyun oynarken başladı. Hemen ısınıyor ve ısınınca ses çıkartıp titriyor fanda bir sorun mu var yoksa RX570'in emekliye ayrılma zamanı geldi mi?

Dün aynı sorunla bende uğraşıyordum. Aldığım soğutucunun Molex bağlantısını PSU'ya ve 3 pin bağlantısını anakarta takmıştım. Sanırım ikisini aynı anda bağlamam uyumsuzluk yapıyordu ekran kartı çok çabuk 90 derecelere çıkıyordu. Molex'i sökünce sistem kendine geldi. Artık GTA 5 Ultra da yarım saat kırk beş dakika da 80 dereceye kadar çıkıyor. O da havalardan dolayı bence. Yoksa 60 FPS kilidini açınca 75 dereceyi geçmiyor.

Tam emin değilim ama ısınmasının sebebi overclok veya termal macunu eskimiş olabilir dediğim gibi sadece bu kendi bakış açım bu arada titremesinin sebebi vidasının gevşek olması veya dönen fanının gevsek olması olabilir

Düzgün vidalanmamıştır.

Mümkün değil 2 aydır ses çıkarmıyor ve ben dün kontrol ettim :)

Tam emin değilim ama ısınmasının sebebi overclock veya termal macunu eskimiş olabilir dediğim gibi sadece bu kendi bakış açım bu arada titremesinin sebebi vidasının gevşek olması veya dönen fanının gevsek olması olabilir.

Fanda bir sıkıntı var gibi ama vidalarını dün kontrol ettim sorun yok.

Geri
Yukarı