RX 570 sistem kapanıyor ve ses çıkartıyor

1dayumay

Hectopat
Merhaba arkadaşlar, aşağıda belirttiğim sisteme sahibim. Dün dikkatimi çekti, Valorant'a girdiğimde kasadan "pısss" diye ses geliyor. Kafamı kasaya yaklaştırdım, sanırım güç kaynağından geliyor. Normal masaüstümde gezindiğimde ses gelmiyor ve bilgisayar arada sırada kapanıyor. Ekran gidiyor, diğer bütün ekipmanlar kasa, RAM vs. RGB'leri yanmaya devam ediyor. Yardımcı olabilir misiniz?

İşlemci: Ryzen 5 2600.
Ekran kartı: Armor RX 570 4G.
RAM: G.Skill Trident Z 3000 MHz 8X2.
Anakart: B450M Bazooka v2.
SSD: Crucial BX500 120GB.
HDD: Seagate 1TB 3.5 7200RPM.
Kasa: Frisby GC 9250G.
PSU: Kasayla birlikte olan 650W (80 Plus)
Monitör: ASUS MG248QR 144Hz 1ms.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar, aşağıda belirttiğim sisteme sahibim. Dün dikkatimi çekti, Valorant'a girdiğimde kasadan "pısss" diye ses geliyor. Kafamı kasaya yaklaştırdım, sanırım güç kaynağından geliyor. Normal masaüstümde gezindiğimde ses gelmiyor ve bilgisayar arada sırada kapanıyor. Ekran gidiyor, diğer bütün ekipmanlar kasa, RAM vs. RGB'leri yanmaya devam ediyor. Yardımcı olabilir misiniz?

İşlemci: Ryzen 5 2600.
Ekran kartı: Armor RX 570 4G.
RAM: G.Skill Trident Z 3000 MHz 8X2.
Anakart: B450M Bazooka v2.
SSD: Crucial BX500 120GB.
HDD: Seagate 1TB 3.5 7200RPM.
Kasa: Frisby GC 9250G.
PSU: Kasayla birlikte olan 650W (80 Plus)
Monitör: ASUS MG248QR 144Hz 1ms.
Oyun esnasında PSU fanının çalışmaya başlaması normal yaptığı ses tozlanmadan kaynaklı olabilir.Eskiden kapanma gibi bir durum yoktu yeni mi olmaya başladı. Siyah ekran aldığın zaman kasa çalışmaya devam ediyor mu.

Oyundayken ekran kartının sıcaklık değerlerini takip eder misin? Hangi aralığa gelince görüntüyü kesiyor. RX 570 kullandığım zamanlarda başıma gelmişti. Ekran kartın bakım gerektirebilir.

Oyundayken ekran kartının sıcaklık değerlerini takip eder misin? Hangi aralığa gelince görüntüyü kesiyor. RX 570 kullandığım zamanlarda başıma gelmişti. Ekran kartın bakım gerektirebilir.
Ekran kartında sıkıntı yok normal webde gezinirkende kapanıyor RDR2 de 70 civarı oluyor sıcaklığı
Başka bir arkadaşının PSU ile dene .
Nerden psu bulabilirim ?

Bulunduğun şehirdeki bir PC teknik servisine giderek, ellerindeki PSU ile denemelerini rica edebilirsin.
Benim demek istediğim güç kaynağından gelen "pısss" sesi ile bilgisayarın arada ekranın gitmesi alakalı mı ? Ona göre yeni psu alacağım. Bilgisayarın ne zaman kapanacağını bilemiyorum arada sırada kapanıyor.

Benim demek istediğim güç kaynağından gelen "pısss" sesi ile bilgisayarın arada ekranın gitmesi alakalı mı ? Ona göre yeni psu alacağım. Bilgisayarın ne zaman kapanacağını bilemiyorum arada sırada kapanıyor.
Bunu denemeden bilemezsin. PSU stres testine sok ama orada Siyah ekran alacağını sanmıyorum. Yine de denemekte fayda var .

Geri
Yukarı