RX 570 düşük FPS değerleri

Daha fazla  
Meslek
öğrenci işte
Son zamanlarda MSI Armor RX 570 8 GB model ekran kartımda ciddi performans problemleri yaşamaktayım. Bunlardan başlıca olanları oyunlardaki FPS düşüleri. CS:GO'da en düşük ayarlarda 170 - 200 FPS, Fortnite orta ayarlarda 20-60 FPS, Forza Horizon 4 düşük ayarlarda 40 FPS civarı almaktayım. Bu bilgisayarı 2 yıl önce topladığımda CS:GO ve Fortnite oynarken bu sorunları yaşamıyordum ve değerler gayet iyilerdi. Ayrıca erkan kartı eskiden boşta 60 derecenin altında çalıştığı için fanlarını kapatırken artık bu duruma da hiç şahit olmadığımı fark ettim. Ekran kartı sürücüleri güncel. Bu sorunu düzeltmem konusunda yardımcı olabilir misiniz?

İşlemci: AMD Ryzen 5 2400G.
Ekran kartı: MSI Armor RX 570 8 GB.
Anakart: MSI B450M PRO-VDH.
RAM: 16 GB 2400MHz.
PSU: 600W.

Son zamanlarda MSI Armor RX 570 8 GB model ekran kartımda ciddi performans problemleri yaşamaktayım. Bunlardan başlıca olanları oyunlardaki FPS düşüleri. CS:GO'da en düşük ayarlarda 170 - 200 FPS, Fortnite orta ayarlarda 20-60 FPS, Forza Horizon 4 düşük ayarlarda 40 FPS civarı almaktayım. Bu bilgisayarı 2 yıl önce topladığımda CS:GO ve Fortnite oynarken bu sorunları yaşamıyordum ve değerler gayet iyilerdi. Ayrıca erkan kartı eskiden boşta 60 derecenin altında çalıştığı için fanlarını kapatırken artık bu duruma da hiç şahit olmadığımı fark ettim. Ekran kartı sürücüleri güncel. Bu sorunu düzeltmem konusunda yardımcı olabilir misiniz?

İşlemci: AMD Ryzen 5 2400G.
Ekran kartı: MSI Armor RX 570 8 GB.
Anakart: MSI B450M PRO-VDH.
RAM: 16 GB 2400MHz.
PSU: 600W.
Eğer garanti bittiyse elinizde hafif yetenkli ise ekran kartı termal macununu yenileyip, fan yapraklarında varsa tozları almak işinize yarayabilir en son çözüm olarak

Bahsettiğiniz oyunları oynarken bileşenlerinizin sıcaklık değerlerini paylaşabilir misiniz?
Oyunları oynayacağım sıcaklık değerlerini de ardından paylaşırım.
MSI Afterburner değerlerini gönderebilir misiniz?

MSI Afterburner programında da bir takım sorunlar yaşamaktayım bu yüzden FPS değerlerine oyun üzerinden bakıyorum fakat isterseniz onları paylaşabilirim.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2020-12-15 at 18.08.44.jpeg
    WhatsApp Image 2020-12-15 at 18.08.44.jpeg
    274,8 KB · Görüntüleme: 55
Son düzenleme:

Geri
Yukarı