RX 570 Valorant düşük FPS değerleri

NVIDIA değil ise sisteminiz böyle şeylerle karşılaşmanız kaçınılmazdır.

Çok uyguna yakaladığım için bu kartı tercih ettim yoksa NVIDIA'dan hayatta şaşmam en yakın zamanda da RTX serisi bir kart ile güncelleyeceğim.
Single kit yüzünden olabilir ama bu kadar etki edeceğini sanmıyorum işlemci ve ekran kartı çalışma hızlarına baktınız mı?
MSİ afterburner ile test yaptım sadece Valorant'da ara ara işlemci kullanımı sonra ekran kartı kullanımı %50'lere düşüyor (bu sistem daha yeni arkadaşlar yani toplasan daha 2 aylık sistem)

Valorant'a veya sisteminize özel bir durum var mı bilmiyorum fakat tek kanal RAM'in etkisi illaki olacaktır. 2x8 GB veya 2x16 GB RAM kullanmalısınız.

Ama bu fark eminim ki 70 FPS'lere kadar gerilemesine neden olacak bir sorun değil.

Ama bu fark eminim ki 70 FPS'lere kadar gerilemesine neden olacak bir sorun değil.
E-Spor oyunlarında bu kadar fark yaratabiliyor, yani imkanınız varsa arkadaşınızdan vs. kısa süreliğine ödünç alıp deneyebilirsiniz. 2x8 GB uyumlu RAM'le deneyebilirseniz en azından sorunun RAM'lerde olup olmadığını anlayabilirsiniz. Önerimdir, 2x4 GB bile olur.

Yeni konular

Geri
Yukarı