Çözüldü RX 570 düşük performans

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

yutoalpha

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Yakın zamanda aşağıdaki sistemime RX 570 ekran kartını aldım:
Anakart: ASUS H87 PLUS.
İşlemci: Intel i5 4440 3.1 GHz.
Bellek: G.Skill Ripjaws 2x4 DDR3 1600 MHz.
Depolama alanı: WD 1 TB 7200 RPM HDD ve SanDisk 240 GB 530-440 MB/s SSD.
Güç kaynağı: 750W (Cooler Master HAF912 kasası dahilinde)

Bilgisayara temiz bir kurulum yaptım, tüm sürücülerim güncel ancak performans konusunda ciddi sorunlar yaşıyorum. YouTube'da kendi sistemimin muadillerinin performans testinde oyunların FPS değerleri ile benim FPS değerlerim arasında epeyce bir uçurum var.

İnternet bağlantımın yavaşlığından ötürü elimde test edebildiğim sadece GTA V var. En düşük ve en yüksek grafik ayarlarında ayrı ayrı denedim ve her iki ayarda da aynı FPS değerlerini alıyorum, bu da yaklaşık 30-40 FPS arası. (30'a sabitliyorum takılma yaşanmasın diye, konsoldan farkı kalmıyor ve akıcılık da kayboluyor.) bu arada oyun SSD'ye kurulu.

Isının 50-51 dereceyi geçtiğini görmedim işlemci ve ekran kartında.

CPU ve GPU kullanımları birbirine oranla aşırı değil o yüzden darboğaz ihtimali veremedim. Yine de sizlere danışmak istiyorum bu konuda. Oyunun kendisinden mi yoksa benim yapmam gereken bir ayar olduğundan mı böyle bir şey yaşamaktayım çözemedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
GTA 5'te kanka grafik ayarlari onlar en çok PC'yi zorlayanlar belki de aciktir haberin yoktur aşiri kastirir bir kontrol et.

En düşükte de en yüksekte de 30-50 arası FPS alıyorum. Diğer forumlarda bahsedilen shader, FXAA gibi birçok çeşit ayarı kapatıp deneme yaptım ancak herhangi bir şeyi değiştirmedi.
Sorun çözüldü.

Termal macunu yeniledim ve performans dengelendi. MSI Afterburn ile bakarken CPU sıcaklığının aşırı seviyelere geldiğini fark ettim.
CPU ve GPU kullanım değerlerini görme şansımız var mıdır MSI Afterburner ile?
Bir süre oyunda takılıp çıktım zaten grafikten anlaşılır ne zaman çıktığım.
JBMDAg.png

OdpZxo.png

Advanced ayarlar açık mı?
İki senedir kasayı kullanmıyorum AMD sürücüsünün yazılımı bile değişmiş, internette ilgili ekran kartıyla ilgili yabancı kaynak baksam da "VSync'i kapat" gibi basit şeylerden öte pek çözüm üreteni görmedim. O ayarları nasıl yapabilirim?

Bir süre oyunda takılıp çıktım zaten grafikten anlaşılır ne zaman çıktığım.
JBMDAg.png

OdpZxo.png

İki senedir kasayı kullanmıyorum AMD sürücüsünün yazılımı bile değişmiş, internette ilgili ekran kartıyla ilgili yabancı kaynak baksam da "V-Sync'i kapat" gibi basit şeylerden öte pek çözüm üreteni görmedim. O ayarları nasıl yapabilirim?

GTA 5'te kanka grafik ayarlari onlar en çok PC'yi zorlayanlar belki de aciktir haberin yoktur aşiri kastirir bir kontrol et.

En düşükte de en yüksekte de 30-50 arası FPS alıyorum. Diğer forumlarda bahsedilen shader, FXAA gibi birçok çeşit ayarı kapatıp deneme yaptım ancak herhangi bir şeyi değiştirmedi.
Sorun çözüldü.

Termal macunu yeniledim ve performans dengelendi. MSI Afterburn ile bakarken CPU sıcaklığının aşırı seviyelere geldiğini fark ettim.

Son düzenleme:
Çözüm

Yeni konular

Geri
Yukarı