RX 570 sistem düşük performans veriyor

Starixx1

Hectopat
Merhabalar. Sistem özelliklerim şunlar;

AMD Ryzen 7 2700
XFX AMD RX 570 8 GB
Ve tek kanal 8 GB 3200 MHz RAM.

AMD sistemlerde tek kanal RAM'lar düşük FPS mi yaratıyor yoksa yanlış mı biliyorum?

Örnek olarak GTA V Üzerinden gideceğim.
Sıcaklık değerlerim otomatik fan profilinde 70-80 derece arasında geziyor, kendi fan profilimde 60-75 derece arasında geziyor. Oyuna ilk giriş yaptığımda 75FPS(VSYNC Açık) Alıyorum 10-15 dakika ancak sonra 50-60 fpslere düşüyor.
RAM arttırmalısınız, ben başka eksik göremedim.

Screenshot atabilir misiniz sıcaklık, kullanım ve FPS değerlerinin? Yani ilk önce oyuna girdiğinizden 5-10 dk sonrasını, sonra da FPS değerleri düştüğü zaman olan ekran görüntüsünü atmanızı istiyorum.
Oyuna girdiğimdeki hali

Test1.png

Oyuna girdiktek bir kaç dakika sonraki hali(ekran kartı genel olarak %99 %100 kullanılıyor)
test2.png
Aynı yerde çekmeye çalıştım

Oyuna girdiğimdeki hali

Eki Görüntüle 694911
Oyuna girdikten bir kaç dakika sonraki hali(ekran kartı genel olarak %99, %100 kullanılıyor)Eki Görüntüle 694912 Aynı yerde çekmeye çalıştım.
V-Sync açıkken nasıl 79FPS alabiliyorsunuz? Anlık bir şey mi? FPS'i V-Sync kullanmadan sabitlemeyi deneyin. Ondan sonra FPS'i hiç sabitlemeden deneyin. Farklı bir sürücü sürümü de deneyebilirsiniz. Hangi sürümü kullanıyorsunuz? RAM baya kullanılıyor gördüğüm kadarıyla. RAM arttırırsanız çok iyi olur.

V-Sync açıkken nasıl 79FPS alabiliyorsunuz? Anlık bir şey mi? FPS'i V-Sync kullanmadan sabitlemeyi deneyin. Ondan sonra FPS'i hiç sabitlemeden deneyin. Farklı bir sürücü sürümü de deneyebilirsiniz. Hangi sürümü kullanıyorsunuz? RAM baya kullanılıyor gördüğüm kadarıyla. RAM arttırırsanız çok iyi olur.
V-Sync açık olduğuna %100 eminim çünkü baktığımda açıktı, genelde 10-15 saniyeliğine öyle oluyor. FPS'i V-Sync kullanmadan nasıl sabitleyeceğim onu bilmiyorum.
O zaman ram arttırınca düzelcek midir?
Vsync kapalı oynayın. Ya da vsync ayarlarının hepsini tek tek ayarlayın ve eski ayarları tekrar ayarlayın. GTA 5'in vsync ayarı bende bazenleri tutukluluk yapıyordu. 50FPS'e sabitliyordu. Vsynci ilk half yapıyordum, sonra kapatıyordum sonra tekrar açıyordum, en sonunda normal haline yani 100FPS'e sabitleniyordu.
Çözülmedi dostum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı