RX 570 DxDiag'da Gözükmüyor

Bukalemuno

Centipat
Arkadaşlar AM3 işlemcili bir sistem kullanıyorum. Windows 10 bilgisayarımı ciddi derecede yavaşlattı.
Sistem eski olduğu için stabilize çalışmıyor olabilir.
Ekran kartım arızalandı. RX 570 8 GB aldım, driverlarını kursam da DxDiag'da gözükmüyor. DX12 desteklediği için midir?
Windows 7 DX 12 yapma şansım var mı? Veya DX 12 ekran kartını sorunsuz kullanabileceğim Linux işletim sistemi hangisidir?

GPU Z'de nasıl problem görünüyordu?

GPU Z ile bakmadım CPU Z de ekran kartı gözüküyordu ama sadece ismi yazıyordu dxdiagdada driver yaptığım haliyle RX 570 yazıyordu ama VRAM de 4 GB yazıyordu oda paylaşılan VRAM zaten Windows 10 da 12 GB paylaşımlı paylaşımsız 8 GB.

Niye ki. Sırf ekran kartını görmek için 3. partı yazılım mı indirelim :D bu kadar alışmayın şu 3. parti programlara.

Win 7 de aktif kullanamadım gözüküp gözükmesi değil derdim o yüzden açtım başlığı.
MSI Afterburner kullanarak Dirt Rally 2.0 da test yaptım VRAM 4 GB üzerinde kullanıyor. Galiba DxDiag yanılttı beni. Problem çözüldü yardımcı olanlara teşekkür ederim. Bu arada Athlon II X4 645 Dirt Rally Full ayarlarda 50 FPS aldım CPU kullanımı %60 GPU %100 CPU clock 3.32 GHz takılmadan oynatıyor Windows 10 da aşırı FPS düşmesi oluyordu. Yardımcı olanlara teşekkürlerimi sunarım.

Yeni konular

Geri
Yukarı