RX 570 Ekran karıncalanması ve FPS Düşmeleri

eeburak11

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Ryzen 2300x, Asus Strix RX 570, 8 GB 3000 MHz RAM, 650W PSU ve Asus TUF B450M PRO Gaming anakarta sahip bir sistemim var. PUBG'de 1 elde 2-3 kere crash yiyorum, CS-GO'da FPS drop var ve PUBG Mobile'da ise ekran karıncalandı beyaz oldu monitör kapandı ve tekrar geldi. Sizce bu sorunun kaynağı nedir?

Bu arada BIOS güncel, ekran kartı ise 19.1.1 sürümünde. Arada da bilgisayar biraz geç açılıyor ve açıldığında Radeon Wattman diye bir hata verdi.

Son düzenleyen: Moderatör:
19.1.1 sürücüsünde bazı hatalar mevcut diye görmüştüm. DDU ile sürücüyü temizleyin, ardından 18.12.2 sürümünü yükleyin.

Bende 19.1.1 yüklü hiç sorun yaşamadım. Neden başkaları yaşıyor anlayamadım, Gigabyte RX 570 Gaming ekran kartım var.
Acaba markalar farklı diye mi oluyor böyle farklar.
Herkeste sorun olacak diye bir şey yok sonuçta her ne kadar kartlar aynı olsa bile, aynı yerde bile üretilse çok aşırı farklılıklar gösterebiliyor. Siz şanslıymışsınız size sağlam ürün gelmiş.

Herkeste sorun olacak diye bir şey yok sonuçta her ne kadar kartlar aynı olsa bile, aynı yerde bile üretilse çok aşırı farklılıklar gösterebiliyor. Siz şanslıymışsınız size sağlam ürün gelmiş.
Vatan'dan indirimle 928 TL'ye almıştım 2 ay önce o sıralar bütün 570 modelleri 1400 TL civarıydı. baya ballı çıkmışım yahu :D

Oyunları depoladığınız yer sıfır mı? Sorun illa ekran kartıdır diye bir şey yok. Monitör ya da HDD/SSD kontrolü yapın. Mümkünse farklı sistemler de test edin.

SSD sıfır sistem komple sıfır sistem.
Sistemi yeni alman sistemin zarar görmeyeceği vb. anlamına gelmez teknoloji sonuçta şans işi dediğimi dener misin dostum, DUU ile sürücülerin hepsini kaldır ve 18.2.2 driverını kur öyle dene.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı