RX 570 Ekran karıncalanması

mhopan

Decapat
Daha fazla  
Fotoğraftaki gibi ekran böyle oluyor. Daha sonrasında ''VIDEO_TDR_TIMEOUT_DETECTED'' adlı mavi ekran hatası alıyorum veya ekran siyah kalıp hiç bir şekilde tepki alamıyorum. Fotoda oyun açılırken oldu ama bilgisayarı ilk açtığımda da oluyor. Bu sefer biraz geç oldu fotodakinde.

Sistem:
Ryzen 3 3200G
Asus ROG (OC) RX 570 4 GB
Tek kanal 16 GB Corsair ram
Hyperx savage 240 GB SSD
MSİ B450 A-PRO

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2020-01-23 at 17.38.53.jpeg
    WhatsApp Image 2020-01-23 at 17.38.53.jpeg
    192,2 KB · Görüntüleme: 99
Sağolun fakat soğuk bellek sıcaklığının ilk açılışta soğuk olması gerekmez mi?
Bellek kaynaklı sıkıntı olduğunu düşünüyorum. Afterburner üzerinden bellek sıcaklıklarını kontrol etmeni öneririm.

Ayrıca GPU Tweak 2 de gaming moddayım OC modda değilim.
Ekran kartının OC ayarlarını varsayılana çekip kabloları kontrol ediniz.

Ve ekran kartındaki ışık yandığına göre kablo takılı olması gerek.
IMG_20200123_185242.jpg

Sağolun fakat soğuk bellek sıcaklığının ilk açılışta soğuk olması gerekmez mi?

Ayrıca GPU Tweak 2 de gaming moddayım OC modda değilim.

Ve ekran kartındaki ışık yandığına göre kablo takılı olması gerek.Eki Görüntüle 490856

Ben güç kablosunu değil, monitöre giden kabloyu kastetmiştim. Ayrıca kartın arka plakası olmadığı için aşırı tozlanma sebebiyle de bu durumlar olabilir. Ek olarak GPU Tweak ile başka bir OC programının çakışmadığından da emin olun çünkü yaşadığınız sorunu genelde GPU Bellek frekansını aşırı OC' a maruz bıraktığımızda görürüz. Son olarak kartı söküp temizleyip geri takmayı da denemenizde fayda var.

Ben güç kablosunu değil, monitöre giden kabloyu kastetmiştim. Ayrıca kartın arka plakası olmadığı için aşırı tozlanma sebebiyle de bu durumlar olabilir. Ek olarak GPU Tweak ile başka bir OC programının çakışmadığından da emin olun çünkü yaşadığınız sorunu genelde GPU Bellek frekansını aşırı OC' a maruz bıraktığımızda görürüz. Son olarak kartı söküp temizleyip geri takmayı da denemenizde fayda var.
MSİ Afterburner var sadece donanımı izlemek için indirdim fakat Afterburner da maks. 90 derece yazıyor GPU Tweak te ise 78 derece yazıyor başka farklılıkları yok. Bundan dolayı olabilir belki. Ayrıca monitör kablosu sağlam yeni değiştirdim hem sıkıntı olsa ekran kartını almadan önce 3200g de olurdu aynı olay.
Ekran Alıntısı.PNG
Ekran Alıntısı.PNG

MSİ Afterburner var sadece donanımı izlemek için indirdim fakat Afterburner da maks. 90 derece yazıyor GPU Tweak te ise 78 derece yazıyor başka farklılıkları yok. Bundan dolayı olabilir belki. Ayrıca monitör kablosu sağlam yeni değiştirdim hem sıkıntı olsa ekran kartını almadan önce 3200g de olurdu aynı olay.
Eki Görüntüle 491267Eki Görüntüle 491269

İkisi aynı anda çakışıyor işte. Tavsiyem Asus'un programını silmenizden yana. Asus Gaming Mode'a çekerken MSI da farklı Mhz'e çekiyor haliyle ortalık karışıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı