RX 570 Ekran Kartı İçin 60 Hz Monitör Yeterli midir?

Peki 25 inch ve IPS panel olan ama 60 Hz ve 5ms tepkime süresi olan Lg 25" 25um58 Full HD Monitör - Vatan Bilgisayar bu ürünmü yoksa 21.5inch 1ms 75hz bir monitör almakmı daha mantıklı
Ben büyük ekran severim o yüzden 25 inch olanı tercih ederdim Hz değerine bağımlı kalmadan, Ms değeri desek zaten metafizik canlılar değiliz 4ms'lik farkı kim nereden fark etsin.

Ama zaten sistemim oynadığım oyunlarda 60fps alıyorsam neden gereksizce 75 Hz alim
Dediğim gibi zaten RX580 ile genelde her oyunda Ultra'da 60FPS gibi değerleri alabilmen normaldir. Bu değerlerde iken 75 Hz işine yaramayacaktır. Diyelim ki CS:GO oynuyorsun ve CS:GO'da Hz değeri önemli. Zaten CS:GO 4:3 çözünürlüklerde oynanır ve 60 Hz olan monitörler 4:3 çözünürlüklerde 75 Hz'e kadar destekleyebilirler. Bu yüzden 75 Hz için ekran boyutundan olma derim.

RX 570 ekran kartı kullanıyorum. Güncel oyunlarda, Ultra ayarlarda 60 FPS alıyorum. Sizce 75 Hz şart mı?
75 Hzye hiç girmeyin ben de o ekran kartını kullandım 4 GB modelini 8 GB ise zaten o VRAMi işleme gücüne sahip olmayan bir kart. 60 FPS idealdir. 75 i size veremeyebilir Boşuna 5 10 fps için para harcamaya değmez . İlerde 144 HZ alıp çok daha iyi bir geliştirme yapmış olursunuz. Birde Freesync özelliği var ise aldığınız monitörün değmeyin keyfinize.

75 Hzye hiç girmeyin ben de o ekran kartını kullandım 4 GB modelini 8 GB ise zaten o VRAMi işleme gücüne sahip olmayan bir kart. 60 FPS idealdir. 75 i size veremeyebilir Boşuna 5 10 fps için para harcamaya değmez . İlerde 144 HZ alıp çok daha iyi bir geliştirme yapmış olursunuz. Birde Freesync özelliği var ise aldığınız monitörün değmeyin keyfinize.
Peki 1050ti rx570 den daha düşük bir seviyede olmasına rağmen 1050ti sahip olan insanlar 75hz tavsiye ediyor buna nediyorsunuz

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı