RX 570 ekrana görüntü gelmiyor

Rolex56

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese iyi sosyaler arkadasimdan bir adet RX 570 aldım kart uzun süredir yatmakta karti sifir almis ve PC'yi hep acik birakiyormus. Bir gun PC'yi acmak istediginde PC acilmamis ekran kartini bir suru monitor ve kablo ile test etmis ama ekrana goruntu gelmemis.
Sizce sorun nedir? Fanlar vs. donüyor.
Acaba islemcinin icindeki lehimlerde mi sorun?

Marka: Sapphire Pulse RX 570 4 GB.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorun RX 560 4 GB ekran kartımda olmuştu fanlar vs her şey dönüyor fakat HDMI sinyal yok hatası alıyordum. En yakın ve güvenilir bir PC'ye götürdüm bir ücret karşılığında tamir edilme ihtimali var dedi bende tamir edin demiştim fakat adam aradı ve tamir edilmiyor dedi. Yeni ekran kartı almak zorunda kalmıştım. (işlemcinin termal macununu yenilerken bozuldu ve çok dikkatli çıkarıp takıyordum kabloları vs.) Güvenilir bir PC'ciye götürmekte fayda var. Bende işlemcide sanmıştım sorunu fakat ekran kartında çıktı sorun.

Öncelikle herkese iyi sosyaler arkadasimdan bir adet RX 570 aldım kart uzun süredir yatmakta karti sifir almis ve PC'yi hep acik birakiyormus. Bir gun PC'yi acmak istediginde PC acilmamis ekran kartini bir suru monitor ve kablo ile test etmis ama ekrana goruntu gelmemis.
Sizce sorun nedir? Fanlar vs. donüyor.
Acaba islemcinin icindeki lehimlerde mi sorun?

Marka: Sapphire Pulse RX 570 4 GB.

PSU da sıkıntı olmadığına hemfikir miyiz?

PSU da sıkıntı olmadığına hemfikir miyiz?

PSU'da sıkıntı olsa ekran kartı fanı dönmez çalışmaz. Ayrıca kasaya elektrikte gitmez. Ekran kartının fanı dönüyor diye de ekran kartı çalışıyor anlamına gelmez. Evet fan döner fakat içerisinde bir pin zarar gördüyse fan yine döner ama ekran kartı görüntü vermez(işini doğru yapmaz). Daha bilgili biri cevaplarsa daha iyi olur ben bu kadarını biliyorum.

Geri
Yukarı