RX 570 fan ayarları nasıl yapılır?

Cloud´y

Hectopat
Merhaba, sadece ekran kartının ikinci el olduğu GTX 1050 kullandığım sistemim vardı. 1050 artık yavaş gelmeye başlayınca yükseltmek istedim fakat bütçem kısıtlı olduğu için yeniden 2. el piyasasına baktım ve gözüme şu anda fiyatının uygun olduğunu düşündüğüm RX 570 4G 'ı kestirdim ve 2600 liraya satıcıyla anlaşıp dün aldım. [Şanslıyım ki her iki kartı satan da sağlam kişiler çıktı. Biri asker diğeri sahil güvenlik 😅] Her neyse kartı FurMark'a soktum. 10. dakikada 74 derece çıktı. Kendi anakartımın soğutma performansını bildiğim için "Bu kart bende bu kadar sıcaklığa erişmez" dedim ve ufak bir riske girdim. Haklı da çıktım kendi sistemimde FurMark'ta 40 dk sonucunda Max 64 dereceyi gördü. Şu anda gayet de iyi çalışıyor. SOTTR'da orta ayarlarda 1050 ile 40 FPS alırken. Bu kartla Very highda 65 alıyorum. Bu arada NVIDIA'dan AMD'ye geçme fikri pek mantıklı gelmemişti bana ama şu an her şey yolunda. Lakin bu kartın fan ayarları kademeli olarak ayarlanabiliyormuş. Mesela 50° de %25, 60° de %50 gibi... Bu ayarları Afterburner'dan nasıl ayarlayabilirim? Bir de kartı aldığım fiyat sizce şu anki piyasada normal mi? Sistemi 10 ay önce 4500 liraya sıfır aldım. Ekran kartını dediğim gibi ikinci el aldım. Sistem de güncel olarak bu şekilde:

-Gigabyte RX 570 4G
-R5 3600
-8 GB 3200 MHz RAM
-B450 Tomahawk Max
-256 GB M.2 SSD
-Corsair CV550 80+ Bronze
-MSI MAG Forge 100M

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayırlı olsun, Gigabyte modeli hem soğutma gücü olarak hemde WattMan açısından çok iyi bir kart. Bende de aynı kart var, aşırı OC yaptığım halde fanları ayarlayarak 65 derecede tutuyorum, bu çok iyi bir değer OC için. Fakat umarım mining yapılmamıştır. Birde sisteme 8 GB ram daha alırsanız aynı modelden çok daha iyi sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı