YouTube'da uzun videolar nasıl daha çok izletilir?

Bleawed

Centipat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar, benim zaten YouTube kanalım var ama Shorts da atmak istemiyorum uzun videolarda tutmuyor, keşfete düşmüyor. Tutması için ne yapmalıyım?

Güzel kapak fotoğrafı, eğlenceli videolar ve iyi editler. Videonun başlığı da önemli.

Zaten yapıyorum her türlü videoları denedim editler normal sıkıcı falan değil kapağıda zatem gayet güzel ama YouTube videomu öne çıkarmıyor benim sorunum bu.

Selam arkadaşlar, benim zaten YouTube kanalım var ama Shorts da atmak istemiyorum uzun videolarda tutmuyor, keşfete düşmüyor. Tutması için ne yapmalıyım?
Kurallara uygun Clickbait, videonu zedemeyecek olması lazım. İyi bir kapak fotoğrafı ve başlığı ile insana videonun sonunda bir şey göstereceğini iddia edermişcesine veya video içinde önemli bir şeyi ele alıp açıklayacağına inandırırsan başarılı olursun.
Örn J.F Kennedy'nin katili kimdi? Yıllar sonra ortaya çıkan sır vs dersen aslında sır olmasa, katil olmasa bile uzata uzata anlatarak videonun komple izlenmesini sağlayabilirsin. İzleyiciyi aldatman gerekiyor.

İyi editler lazım. Aşağıdaki videoyu örnek verebilirim.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Kurallara uygun clickbait, videonu zedemeyecek olması lazım. İyi bir kapak fotoğrafı ve başlığı ile insana videonun sonunda bir şey göstereceğini iddia eder mişcesine veya video içinde önemli bir şeyi ele alıp açıklayacağına inandırırsan başarılı olursun.
Örneğin j. F Kennedy'nin katili kimdi? Yıllar sonra ortaya çıkan sor vs dersen aslında sır olmasa, katil olmasa bile uzata uzata anlatarak videonun komple izlenmesini sağlayabilirsin. İzleyiciyi aldatman gerekiyor.

Teşekkürler deneyeceğim.

Kurallara uygun clickbait, videonu zedemeyecek olması lazım. İyi bir kapak fotoğrafı ve başlığı ile insana videonun sonunda bir şey göstereceğini iddia eder mişcesine veya video içinde önemli bir şeyi ele alıp açıklayacağına inandırırsan başarılı olursun.
Örneğin j. F Kennedy'nin katili kimdi? Yıllar sonra ortaya çıkan sor vs dersen aslında sır olmasa, katil olmasa bile uzata uzata anlatarak videonun komple izlenmesini sağlayabilirsin. İzleyiciyi aldatman gerekiyor.

Bir de bir sorum daha olacak hani videonun açıklamasına değişik şeyler yazılıyor ya videoyla alakalı bir de #keşfet gibi mesela böyle şeyler işe yarıyor mu yarıyorsa bununla ilgili video atabilir misiniz?

Bir de bir sorum daha olacak hani videonun açıklamasına değişik şeyler yazılıyor ya videoyla alakalı
Aratınca çıkma ihtimalini arttırıyor, örneğin videon menemen ile alakalı ise açıklamaya kamyon, kamyon sürüşü, uzun yol, (kamyon marka ve modelleri vb) yazarsan insanlar kamyon ile ilgili arama yapsa bile videonun onlara çıkma ihtimali var.

Aratınca çıkma ihtimalini arttırıyor, örneğin videon menemen ile alakalı ise açıklamaya kamyon, kamyon sürüşü, uzun yol, (kamyon marka ve modelleri vb) yazarsan insanlar kamyon ile ilgili arama yapsa bile videonun onlara çıkma ihtimali var.

Yani diyorsunuz ki açıklamaya hem videoyla ilgili şeyler hem de alakasız şeylerde yazmalıyım.

Geri
Yukarı