RX 570 Fazla CPU kullanımı

Birkaç gün önce işlemcinin gereğinden fazla kullanıldığını ve masaüstünde gezerken bile bilgisayarın takıldığını fark ettim. Örneğin tarayıcıda mouseun tekerleğini aşağıya kaydırdığımda bazen milisaniyelik de olsa geç tepki veriyor. Ayrıca oyunlarda da gözle görülür bir FPS düşüşü oldu. İlk önce AMD'nin 2020 ekran kartı driverından sandım. Çünkü PC'ye yeni format atmıştım ve güncel driverı indirmiştim. Ve o driverın bazı oyunlarda performans kaybı oluşturduğu yazıyordu. Ama sonra masaüstünde de donmalar olunca CPU'dan kaynaklandığını anladım.

PC hafif kasar gibi olduğunda görev yöneticisini açıyorum. CPU kullanımına baktığımda ilk başta % 100 oluyor ve en çok CPU'yu görev yöneticisi yiyor. Sonradan düşüyor ayrıca "sistem" "hizmet ana bilgisayarı" ve "sistem kesintileri" de yaklaşık % 5 yiyor tabii bu değişiyor her saniye.

Sistem:

i5 3330.
RX 570
Windows 10 20.04.

Virüs taraması yapar mısınız Kaspersky ile?
Virüs olduğunu zannetmiyorum çünkü format attıktan hemen sonra oldu ayrıca aynı İSO ile daha önce de format atmıştım yani İSO da sorunsuz. Ama yine de deneyeceğim şu an bilgisayara erişimim yok denedikten sonra geri dönerim sağ olun.
Virüs taraması yapar mısınız Kaspersky ile?
Ücretsiz deneme sürümü ile hızlı tarama yaptım ama şüpheli bir şey çıkmadı dediğim gibi.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı