RX 570 FPS düşmesi sorunu

Ayarların ne olduğu fark etmeksizin, FPS düşüşlerinin nedeni eski HDD de olabilir. Ki bu durumda hem PSU hem de HDD soru işareti. Ayrıca oyun henüz erken erişimde bu yüzden çeşitli performans sorunları olabilir. Ama sizin durumunuzda bence HDD sıkıntı yaratıyor. Oyunun RAM kullanımı da bir hayli yüksek, 8 GB RAM de ilerleyen zamanlarda size FPS düşüşü olarak yansıyacaktır.

Ayarların ne olduğu fark etmeksizin, FPS düşüşlerinin nedeni eski HDD'de olabilir. Ki bu durumda hem PSU hem de HDD soru işareti. Ayrıca oyun henüz erken erişimde bu yüzden çeşitli performans sorunları olabilir. Ama sizin durumunuzda bence HDD sıkıntı yaratıyor. Oyunun RAM kullanımı da bir hayli yüksek, 8 GB RAM'de ilerleyen zamanlarda size FPS düşüşü olarak yansıyacaktır.

Ama ekran karti değerleri droplaniyor diyor arkadaş sorun PSU olsa drop yapmaz direkt voltaj yetmeyince bilgisayar kapanir HDD olsa ekran karti değerleri droplanmaz bence sorun bunlar değil.

Sistem en az 10 senelik bir HDD'de kurulu. Bu şartlarda yapacak bir şey yok bence. Eğer HDD kaynaklı değilse bile o sorun çözülünce bu sefer de HDD kaynaklı düşüşler olacak. O da şu an HDD kaynaklı değilse. Ki tekrar edeyim, PSU da direkt olarak şüpheli bu sistemde. O yüzden önce onları elimine etmek gerekiyor ki ekran kartında bir problem olup olmadığını anlayalım. En basit çözüm olarak ekran kartını sağlıklı çalışan bir sistemde test etmek gerekiyor. Ya da yeni bir PSU. @gleran

Farklı birkaç oyunda daha deneyebilir misiniz acaba? Mesela PUBG Lite gibi oyunlarda falan.

Tamam
Sistem en az 10 senelik bir HDD'de kurulu. Bu şartlarda yapacak bir şey yok bence. Eğer HDD kaynaklı değilse bile o sorun çözülünce bu sefer de HDD kaynaklı düşüşler olacak. O da şu an HDD kaynaklı değilse. Ki tekrar edeyim, PSU'da direkt olarak şüpheli bu sistemde. O yüzden önce onları elimine etmek gerekiyor ki ekran kartında bir problem olup olmadığını anlayalım. En basit çözüm olarak ekran kartını sağlıklı çalışan bir sistemde test etmek gerekiyor. Ya da yeni bir PSU. @gleran

Farklı birkaç oyunda daha deneyebilir misiniz acaba? Mesela PUBG Lite gibi oyunlarda falan.

Her oyunda sorun oluyor bende SSD kullaniyorum işlemcim Ryzen 5 2600 yorulmuyor bile ama LOL'de bile oyun başinda drop oluyor bu bana ekran kartindan başka hic birseyi getirmedi açikcasi. Bu arada PUBG Lite'da da oynamiştim gene ayni droplar oluyordu ekran kartinin kullaniminin duşmesi.

Evet anladığım kadarı ile sorun psu ve hdd de olabilir veya oyundan kaynaklıda olabilir diyorsunuz
ram kullanımı oldukça yüksek 7.5 gb dayanıyor şuanlık yetsede ilerki güncellemelerde sorun yaşayacağımın farkındayım farklı bir oyunda denedikten sonra tekrar buraya yazacağım en azından oyundan kaynaklı olup olmadığını anlamış oluruz ve benimle aynı sorunu yaşayan insanlarda yararlanır
Ayarların ne olduğu fark etmeksizin, FPS düşüşlerinin nedeni eski HDD de olabilir. Ki bu durumda hem PSU hem de HDD soru işareti. Ayrıca oyun henüz erken erişimde bu yüzden çeşitli performans sorunları olabilir. Ama sizin durumunuzda bence HDD sıkıntı yaratıyor. Oyunun RAM kullanımı da bir hayli yüksek, 8 GB RAM de ilerleyen zamanlarda size FPS düşüşü olarak yansıyacaktır.
Hocam şimdi başka oyun indiriyorum dediğim gibi oyunlamı alakalı göreceğiz fakat ayarların ne olduğu fark etmeksizin demişsiniz burda anlatmak istediğiniz eğer nedeni psu veya hdd ise
isterse ayarlar en kötüde en çöpte olsun yinede fps dropu görürsün mü demek istediniz
Evet arkadaşlar Rust'a girdim en son ayarlarda hiç bir şekilde kasma ve drop olmadan oynadım
sıkıntı oyundan kaynaklı umarım yakın zamanda çözerler.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı