RX 570 FPS düşmesi

Mertcanndyh

Decapat
Merhabalar öncelikle, RX570 kullanıyorum. Bugünkü AMD software güncellemesine kadar hiçbir sıkıntı yoktu. Sistemde sıcaklık değerleri vb her şey iyi durumda, HDD de sağlıklı, testleri falan yaptım. Benim sıkıntım GPU kullanımı aniden düşüyor, FPS CS'de mesela 300'den 1'e 7'ye falan düşüyor. 1-2 saniyelik. Anlayamadım. Eski sürümü yükledim kartın, birkaç kere denedim, sistemi güncelledim, yeniden başlattım yine de bir düzelme olmadı. Aynı durum masaüstü için de geçerli. Fare falan da donuyor ara sıra.
Site ismi vermeyeyim, ekran kartı testi yaptım 5 tane video için. FPS değerleri yaptım, ilk testte dondu. Yine 1-2 saniyelik 0 FPS yazdı. Diğerleri normal FPS verdi. Sonra bir daha yaptım testi bu sefer hiç donmadı. 1 ay önce eski yaptığım testlerle aynı değerleri aldım.

Not: DDU ile silip yeniden yükledim, çözülmedi sorunum.

Bir de ben ekran kartımı oyun içi çözünürlük bakımından aşırı zorluyorum, sıcaklıklarda kasma yaşamıyordum. Sistemimde darboğaz yok, ekran kartını 100 sınırında kullanınca maksimum 90'a çıkıyor. FPS düşmesi yaşadığım oyunlarda ise maksimum 60-70. yani anladığım kadarıyla sıcaklıkla bir alakası yok.

Yardımlarınızı bekliyorum.

Geri
Yukarı