RX 570 GPU kullanımı çok dengesiz

bydown1324

Decapat
Daha fazla  
1641327003906.png

Merhaba, RX 570 ekran kartına sahibim ve böyle bir sorunum var %100 olup hemen %0'a düşüyor yardım eder misiniz?
Hiç sabit kalmıyor hep dalgalı dalgalı.

Son düzenleyen: Moderatör:
@bydown1324 Valorant gibi bir oyunda takılmaya neden olacak hız sorunu göremedim. Sıcaklıklarını takip ediyor musun? Ekran kartın ve işlemcin çok ısınıyor da olabilir.
ekran kartımın ısı derecesi normal faka işlemci 100 dereceleri görebiliryor termal macununu değiştirdim düzelmedi fanı kontrol ettim düzelmedi
@bydown1324 Valorant gibi bir oyunda takılmaya neden olacak hız sorunu göremedim. Sıcaklıklarını takip ediyor musun? Ekran kartın ve işlemcin çok ısınıyor da olabilir.
gta v de yerler yüklenmiyor sebebi nedir ?

@bydown1324 işlemci 100 dereceyi görüyorsa bu durum çok normal. Macunu doğru sürememiş veya soğutucuyu oturtamamış olabilirsin. GTA V ile ilgili sorununa ancak işlemcin ideal sıcaklıklarda çalıştığında bir çözüm bulabiliriz. İşlemci orada alev almış sistemin kapanmaması bile mucize bu şekilde oyun oynamanı tavsiye etmem.

@bydown1324 işlemci 100 dereceyi görüyorsa bu durum çok normal. Macunu doğru sürememiş veya soğutucuyu oturtamamış olabilirsin. GTA V ile ilgili sorununa ancak işlemcin ideal sıcaklıklarda çalıştığında bir çözüm bulabiliriz. İşlemci orada alev almış sistemin kapanmaması bile mucize bu şekilde oyun oynamanı tavsiye etmem.

Kullandığın kasa modeli nedir ve ekran kartı sıcaklıkların nasıl?
ekran kartım valorantda 43 derecelerde çalışıyor kasamın modelini tam bilmiyorum
Kullandığın kasa modeli nedir ve ekran kartı sıcaklıkların nedir aşağı yukarı?

Kullandığın kasa modeli nedir ve ekran kartı sıcaklıkların nedir aşağı yukarı?
1641329987957.png

işlemciyi 1 senedir 70 derecenin altında görmedim 😕😕

@bydown1324 70 derece sorun değil ama oyunlarda 90 derece üzerinde takılmalar olması çok normal. İlk işin kaliteli bir macun alıp, işlemcinin ve soğutucunun üzerindeki eski macunu güzelce temizleyip yeni macunu ideal miktarda sürmek olur.

Yaymana gerek yok şu kadar bir nokta bırakıp soğutucuyu üzerine montelemen yeterli.

34db4b56da264ca91aa3f20602cd63f4b5e03763.jpeg

Geri
Yukarı