RX 570 i7-2600K sistem PUBG'de kasıyor

Güllaç

Hectopat
Daha fazla  
Selam demokrasi bayramınız kutlu olsun. Sistem RX 570 i7-2600K 4.5GHz overclocked ve 8 GB RAM. PUBG'de antrenmana girdiğimde 70-100FPS alıyorum rahatça, takılmadan oynuyorum. Fakat normal maça girdiğimde FPS Max 20'yi görüyor anlam veremediğim bir şekilde. Sorun ekran kartında değil ondan eminim. İşlemci de kartı rahatça besleyebiliyor darboğaz yok. Acaba RAM'dan dolayı mı diyorum fakat emin değilim. Nedenine dair fikri olan var mıdır acaba? (aşağıda eklediğim görseller 2-3 saniye arayla alınmış screenshotlar. GPU-CPU ve RAM kullanım değerlerini görün istedim. Şans eseri screenshotlarda GPU kullanımı hep düşük gözüküyor fakat %100'ü de görüyor bilginize. )

Dosya Ekleri

• Ekran Görüntüsü (47).png
    Ekran Görüntüsü (47).png
    2,9 MB · Görüntüleme: 20
  • Ekran Görüntüsü (48).png
    Ekran Görüntüsü (48).png
    2,9 MB · Görüntüleme: 24
  • Ekran Görüntüsü (49).png
    Ekran Görüntüsü (49).png
    2,9 MB · Görüntüleme: 20
  • Ekran Görüntüsü (50).png
    Ekran Görüntüsü (50).png
    3 MB · Görüntüleme: 24
Son düzenleyen: Moderatör:
Selam demokrasi bayramınız kutlu olsun. Sistem RX 570 i7-2600K 4.5GHz overclocked ve 8 GB RAM. PUBG'de antrenmana girdiğimde 70-100FPS alıyorum rahatça, takılmadan oynuyorum. Fakat normal maça girdiğimde FPS Max 20'yi görüyor anlam veremediğim bir şekilde. Sorun ekran kartında değil ondan eminim. İşlemci de kartı rahatça besleyebiliyor darboğaz yok. Acaba RAM'dan dolayı mı diyorum fakat emin değilim. Nedenine dair fikri olan var mıdır acaba? (aşağıda eklediğim görseller 2-3 saniye arayla alınmış screenshotlar. GPU-CPU ve RAM kullanım değerlerini görün istedim. Şans eseri screenshotlarda GPU kullanımı hep düşük gözüküyor fakat %100'ü de görüyor bilginize. )

Darboğaz var arada kullanmaması lazım ya da işlemcinin kullanımının düşmesi lazım ayarları en yükseğe çekin.

8GB Ramla PUBG Oynamanız bile mucize. Çift kanal PUBG steam'de çok önemli. + o işlemci o ekran kartına PUBG'de darboğaz yapar. + Pubg bozuk bir oyun. Anlayacağınız değerleriniz normal.

@League Of Gamers denedim sonuç aynıydı.

@Furkan GRFN hocam nedense farklı bir mape denk geldiğimde değerler normaldi 70-100FPS alıyordum rahatça. Fakat yer yer droplar oluyordu. Muhtemelen RAM sıkıntı yaratıyor sizlerin de dediği gibi.
Hocam, Sanhok bekleme lobisi benim sistemde 50 60fps'e kadar düşürüyor. Ondan da olabilir.

@Furkan GRFN evet hocam sanhokta 20-30FPS'e düşüyor lobi ve oyun içinde. Erangel'de yer yer droplar olsa da FPS değerleri normal.
Hocam, Tahminimce küçük olmasından dolayı her oyuncu iç içe ve aşırı fazla yeşillik olması baya düşürüyor FPS'i.

Ram takviyesi fikrimce gözle görülür değişik değerler yansıtabilir.

Geri
Yukarı