RX 570 için 450W PSU yeterli mi?

• Konuyu başlatan whitewolf
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 9
  • Görüntüleme 2B
W

whitewolf

Ziyaretçi
Mevcut güç kaynağım Corsair VS 450 ve 12V kanalından 408W veriyor. AMD'nin resmi sitesinde RX 570 için 450W PSU öneriliyor. İşlemcim AMD Ryzen 5 2600 ve anakartım MSI B450M Gaming Plus bu durumda sizce PSU değiştirmek zorunda mıyım?

Güç kaynağı yetmez ise sistem kendini kapatmaya başlar, eğer güç kaynağınız kaliteli bir markanın ürünü ise sistem kendini kapatmaya başladığında bileşenleri koruyacaktır.

Güç kaynağı yetmez ise sistem kendini kapatmaya başlar, eğer güç kaynağınız kaliteli bir markanın ürünü ise sistem kendini kapatmaya başladığında bileşenleri koruyacaktır.
Güç kaynağım Corsair VS 450, ekran kartına veya işlemciye bir hasar verir mi sistem kapatması?

Güç kaynağım Corsair VS 450, ekran kartına veya işlemciye bir hasar verir mi sistem kapatması?
Hiçbir zaman kesin olarak zarar vermez denilmez ancak Corsair gayet kaliteli bir marka olduğu için yüksek ihtimalle koruyacaktır sistemindeki bileşenleri.

Edit - Güç kaynağın yetersiz kaldığında gözle görülür bir şekilde performans kaybı da yaşayabilirsin. Sistemin cortlamaz ise tabii.

Ben de Ryzen 1200 işlemci, Rx 480 8gb ekran kartı, 16 gb ram, 1 tb hdd, 240gb ssd böyle bir sistemi Corsair vs450 ile calıstıyorum hiçbir problem yaşamadım güç ile ilgili bence kullanabilirsin kardeşim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı