RX 570 için işlemci önerisi

Bütçesine de bağlı bütçe belli etmemiş.
Bütçe olarak 2000 TL kadar çıkabilirim. Kısa vadede ekran kartımı değiştirmeyi düşünmediğim için, bu ekran kartını kaldıracak en iyi işlemciyi arıyorum. Ryzen 5 2600x, 1600 gibi modeller şu an en çok önerilenler. Elbette bütçem var diye bana gerekmeyecek güçte pahalı işlemciler tavsiye edilmez umarım. Zarar ederim çok anlamadığım için.

Herkese iyi forumlar.
Black Desert Online oynarken FPS düşmesi yani anlık FPS düşüşleri yaşıyorum. Normal seyirde 70-80 FPS alıyorum fakat karakterle yetenek kullandığımda yani bir efekt yoğunluğu yaşandığında 20 FPS bandına kadar düşüyor performansım. Tahminimce işlemcim darboğaz yapıyor. Eğer sorunum buysa sizlerden işlemci önerisi rica ediyorum.
Sistemim:
  • RX 570 4 GB (tek fanlı model)
  • Ryzen 3 2200G işlemci.
  • 8x8 toplamda 16 GB RAM.
  • Gigabyte B450M S2H anakart.

Not: Gerekirse işlemciyle beraber PSU değiştirebilirim. Teşekkürler.

Ryzen 3600.

Bütçe olarak 2000 TL kadar çıkabilirim. Kısa vadede ekran kartımı değiştirmeyi düşünmediğim için, bu ekran kartını kaldıracak en iyi işlemciyi arıyorum. Ryzen 5 2600X, 1600 gibi modeller şu an en çok önerilenler. Elbette bütçem var diye bana gerekmeyecek güçte pahalı işlemciler tavsiye edilmez umarım. Zarar ederim çok anlamadığım için.

10400F alabilirsin.
10400F alabilirsin.

R5 3600'den daha iyi.

10400F alabilirsin.

R5 3600'den daha iyi.
Çok teşekkür ederim fakat AMD marka arıyorum. İntel'in geçmişte uyguladığı satış politikalarına kişisel tepki olarak ürünlerini mümkün mertebe kullanmamayı tercih ediyorum.
3600 alınır olmadı 2600.

İleriyide düşünmek gerek. Aynı zaman olsa herkes i3, Ryzen 3 alırdı insanlar boşu boşuna üst modeller almıyorlar.

Anakartını niye değiştirip masraf yapıp uğraşsın.
Ryzen 5 2600x hakkında yorumunuz ne olur hocam?
Güzel bir işlemciye benziyor fakat bana fazla gelmez mi sizce? Belkide işlemcide fazla-eksik denen birşey yoktur. Çok anlamıyorum kusura bakmayın. Ekran kartımın maksimumunu verebilecek en düşük fiyattaki en yüksek performanslı işlemciyi arıyorum.

Güzel bir işlemciye benziyor fakat bana fazla gelmez mi sizce? Belkide işlemcide fazla-eksik denen bir şey yoktur. Çok anlamıyorum kusura bakmayın. Ekran kartımın maksimumunu verebilecek en düşük fiyattaki en yüksek performanslı işlemciyi arıyorum.

O zaman 1600 AF alın diyeyim.

Geri
Yukarı