RX 570 İçin İşlemci Önerisi

Kindrake

Decapat
Daha fazla  
  • Anakart = ASUS H81M K
  • İşlemci = Intel Pentium G3258 3.20 GHz
  • Ekran kartı = RX570 4 GB
  • RAM = 8 GB
Sorum şudur: Ekran kartını yeni aldım ancak kullanamıyorum çünkü işlemci ile uyuşmuyor, darboğaz oluyor. Takıp denedim LOL'de 50 FPS alıyor. Bu da çok düşük sizden işlemci önerisi istiyorum. LOL'de iyi FPS alabileceğim bir işlemci önerebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Darboğaz olmaması için; alabileceğiniz en düşük işlemci olan, i5 4460'ı almalısınız. Daha sonra tekrar ekran kartı yükseltirim diyorsanız, 4790K alarak tamamlayabilirsiniz. i5 4460, i5 4590, i5 4570, i5 4570K, i7 4790 ve i7 4790K gibi bir model alabilirsiniz.

LoL'de görüntü ayarlarını "high" ve "low" yaptığınız zaman kaç FPS alıyorsunuz? Eğer FPS fazla değişmiyorsa, CPU'nun yetmediği kesinleşir. Çin'den Xeon işlemciler 100-150 liraya geliyordu, ekran kartını besleyecektir. Anakartınıza uyumlu olan modeli bulabilirsiniz.

LoL'de görüntü ayarlarını "high" ve "low" yaptığınız zaman kaç FPS alıyorsunuz? Eğer FPS fazla değişmiyorsa, CPU'nun yetmediği kesinleşir. Çin'den Xeon işlemciler 100-150 liraya geliyordu, ekran kartını besleyecektir. Anakartınıza uyumlu olan modeli bulabilirsiniz.
LoL'de ilk oyuna girdiğimde 120-150 FPS alıyorum ancak 20 dk geçtiğinde 50-40 FPS'e düşüyor. Bir dahaki oyuna girince de 50-40 FPS ile devam ediyor. Ekran kartını aldığım satıcı darboğaz olmaz demişti. Ben de bilgisayarlardan çok anlayan birisi değilim, belki de başka bir sorun vardır.

Ben de imzamdaki sistem ile LoL'de 240 ile başlayıp 140'lara düşüyorum. Latede genel bir FPS düşüşü oluyor. Kullanabileceğiniz işlemci yelpazesi geniş, Ryzen 5 2600 veya 1600 takılabilir bence, ancak ilk olarak bir bütçe belirtin.

Overlock diye bir şey duydum. Onu denesem olur mu?
Overclock için genelde üst düzey anakart ve işlemciler seçilir. Yani Xeon bir işlemci olsa neyse de. Siz ilerde felan yükseltme yapacağım diyor musunuz? Eğer şüpheniz yoksa temizinde i5 4460 alın rahatlayın. Ha belki yükseltirim diyorsanız i7 4790K felan alın.
Ah bir de keşke bütçe söyleseniz, biz de burada rahat bulabilsek.

Sonlara doğru FPS düşüyorsa, bilgisayar ısınıyordur. Kasanın kapağını açıp bir de öyle deneyin. Oyun ayarlarından görüntüyü en yüksek yapın. Antreman modunda base'de dururken kaç FPS geldiğine bakın. Sonra ayarları en düşük yapıp, aldığın FPS değerlerini buraya yazar mısın?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı