RX 570 Isınma Sorunu

isabela

Kilopat
Sapphire RX 570 8GB Pulse ekran kartına sahibim. Boşta 50 ila 55 derece arasında sıcaklık değerleri alıyorum. Fanların biri çalışmıyor 60 dereceye kadar galiba. Fakat Battlefield 1'e girip menüde dolaştığımda 80 dereceleri görüyorum, menüden oyuna girdiğimde ise fanlar çok yüksek ses çıkartıp ekran kartını 55-60 dereceye indiriyor. Bana pek sağlıklı gelmedi. Önceden tek fanlı GTX 1050 kullanıyordum ve sıcaklık konusunda gayet memnundum. Şimdi biraz garipsedim. Sizce kartın ömrünü arttırmak ve sıcaklığını birazda olsa dengede tutmak için yapmam gereken bir şey var mı?

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    147,8 KB · Görüntüleme: 1.225
RX 570 GTX 1050'den çok çok güçlü bir GPU'ya sahip. Kasa içi hava akışınız çok iyi değilse bu ısılar, bu havalarda gayet normal. Çok rahatsız olduysanız da, aşırı ısınıyor diyerek servise gönderin.

Galiba Battlefield 1 e girip çıkınca boşta 50 Derece oluyor sizde de. Crackli BF1 indirdim oyuna girmeden boşta 40 oyuna girdikten sonra boşta 50 derece ve bilgisayarı reset atana kadarda düzelmiyor :D

Oyununuz Orjinal mi?

Msi Armor Rx570 8Gb kullanįyorum ekran yırtılmasına ek olarak şimdide ısınma sorunu yaşıyorum değerler normal değil.Eskiden aynı aylarda 75 dereceyi geçtiğini gormedim.Şimdi ise 80-90 derece arası gidip geliyorum.

RX570 Armor 4GB sahibiyim ve bende aynı sorundan müzdariptim. Oyunlarda 82 derecelere kadar çıktığı oluyordu ve undervolt fan hızı ayarları VB şeyleri denememe rağmen hiçbir şekilde çözüme ulaşamadım. Ardından ümitsizce aklıma bir fikir geldi ve o fikri uyguladım, yaptığım tek şey kasanın yan kapağını ve üst toz filtresini çıkarmak oldu. Ardından sonuç muhteşem! Furmark da 84-85 derece gören kart 75 derecenin ötesini göremez oldu. Kısacası sorunumun kasa sirkülasyonunun berbat olmasından ve havaların 30 derece olmasından kaynaklandığını anladım. Eğer sende aynı sorundan müzdarip isen kasa kapaklarını açıp bilgisayarı kullanman şu yaz sıcaklarında seni derdinden kurtaracaktır.

Yük altında 60 derece mi oluyor yani? 80-85 dereceye kadar normal bu sıcaklıklar.

UV yapabilirsin bu arada.

Yük altında 60 derece mi oluyor yani? 80-85 dereceye kadar normal bu sıcaklıklar.

UV yapabilirsin bu arada.

Undervolt'un herhangi bir sakıncası var mı?

RX570 Armor 4GB sahibiyim ve bende aynı sorundan müzdariptim. Oyunlarda 82 derecelere kadar çıktığı oluyordu ve undervolt fan hızı ayarları VB şeyleri denememe rağmen hiçbir şekilde çözüme ulaşamadım. Ardından ümitsizce aklıma bir fikir geldi ve o fikri uyguladım, yaptığım tek şey kasanın yan kapağını ve üst toz filtresini çıkarmak oldu. Ardından sonuç muhteşem! Furmark da 84-85 derece gören kart 75 derecenin ötesini göremez oldu. Kısacası sorunumun kasa sirkülasyonunun berbat olmasından ve havaların 30 derece olmasından kaynaklandığını anladım. Eğer sende aynı sorundan müzdarip isen kasa kapaklarını açıp bilgisayarı kullanman şu yaz sıcaklarında seni derdinden kurtaracaktır.
Bu arkadaşın dediklerine katılarak birşey ekliyim. Termal macunu yenile kasanın temizliğini yap ve kasanın kapağını aç max 75 olur. Havaların sıcak olması çok etkiliyor bu ısınma durumunu özellikle kasanın hava durumu da kötüyse çok daha fazla etkiliyor. Bazı arkadaşlar 10 derece olan yerlerde yaşayıp bu tarz konuları görünce kart bozuk sogutma sistemi bozuk gibi saçma şeyler söyliyebiliyor onları ciddiye alma.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı