RX 570 ısınma sorunu

Nlyop

Centipat
Sistemimi kış ayında toplamıştım, kış aylarında hava çok sıcak olmadığı için ısınma sorunları yaşamamıştım ama son 2-3 haftadır hava sıcak olmaya başladığından beri ekran kartım CS:GO'da bile 80 derece olmaya başladı. En büyük sıkıntı kasamın markası ve PSU'nun markası da Izoly olduğu için 80 derece olur olmaz bilgisayar çalışmaya devam ediyor fakat ekranda görüntü gidiyor. Bu yüzden PUBG, Rust, The Forest tarzı oyunları maksimum 45-60 dakika oynayabiliyorum. Bu ısınma sorunu yüzünden kasamın yan kapağını açtım ondan sonra hava sirkülasyonu nasıl diye bakmak istedim. İlk önce kasanın arkasına baktım hava geliyor mu diye hiç hava gelmiyordu ondan sonra ekran kartı ve anakarta dokunmadan elimi kasanın içine soktum orada bile hiç mi hiç hava gelmiyordu, kasanın hava sirkülasyonu sıfır. O yüzden ben de başka bir kasa almayı düşündüm. Cooler Master MB511 veya MB520 almayı düşünüyorum. Sizce alınmalı mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Temizlemediyseniz hiç ve uzun süre önce aldıysanız bilgisayarı mesela işlemci darboğaz yapıyor olabilir tozdan falan fanlarinizi kontrol edin ama sorun kasadaysa paramız varsa yeterli alın.

Sistemimi kış ayında toplamıştım, kış aylarında hava çok sıcak olmadığı için ısınma sorunları yaşamamıştım ama son 2-3 haftadır hava sıcak olmaya başladığından beri ekran kartım CS:GO'da bile 80 derece olmaya başladı. En büyük sıkıntı kasamın markası ve PSU'nun markası da Izoly olduğu için 80 derece olur olmaz bilgisayar çalışmaya devam ediyor fakat ekranda görüntü gidiyor. Bu yüzden PUBG, Rust, The Forest tarzı oyunları maksimum 45-60 dakika oynayabiliyorum. Bu ısınma sorunu yüzünden kasamın yan kapağını açtım ondan sonra hava sirkülasyonu nasıl diye bakmak istedim. İlk önce kasanın arkasına baktım hava geliyor mu diye hiç hava gelmiyordu ondan sonra ekran kartı ve anakarta dokunmadan elimi kasanın içine soktum orada bile hiç mi hiç hava gelmiyordu, kasanın hava sirkülasyonu sıfır. O yüzden ben de başka bir kasa almayı düşündüm. Cooler Master MB511 veya MB520 almayı düşünüyorum. Sizce alınmalı mı?
Sistem özelliklerinizi yazar mısınız ?

Geçici olarak kasanın yan kapağını sökebilirsin. MB 511 Öndeki Mesh panelden dolayı sanki daha serin olacakmış gibi duruyor. Yetersiz gelirse ki gelmez diye düşünüyorum. Öndeki fanın birini söküp, yukarıya egzoz fan olarak değiştirebilirsin.

Merhaba,

Mevcut kasanın önden ve yandan (yan kapak açık, içini görelim) resmini çek yükle istersen. Böylece, içerisi sıkışıkmı , alan varmı bir görelim ilk önce. Izoly sitesine girdiğimde üç tane kasa modeli var, hangisi var bilemediğim için resim yüklemeni istedim.

Taze temiz hava önden girmeli ve arkadan ve/veya arka üstten dışarı atılmalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı