RX 570 kaç sene götürür?

Allah mısın kardeşim ? Söyle bizde ona göre alalım. Teknoloji hızla ilerliyor.
Arkadaşlar bu kadar tepkiye gerek yok başına düzeltip ortalama diye ekleyeceğim tabikide Allah değilim ve birşeyi Fan olurmuş gibi savunmuyorum.Fakat bahsettiğiniz konuyada kamsamlı ve net bir şekilde cevap vermek güç.Sırf ekran kartı belirlemiyor.Milyon tane faktör var.Parçalar arasındaki uyumdan tut yapımcının oyununun optimizasyonuna kadar.Mesela Battlefield V in grafikleri AC odysseyin grafiklerinden geri kalmazken daha yüksek kartlarda ACnin 30-40 fps bile zor vermesi ama battlefieldın 100 üstü vermesi.

Arkadaşlar ben daha fazla yazmıyorum.Amacım kıvırtmak değil.Belli ki ben düşüncelerimi eksik belirtmiştim.Bu arada Hairworksun nvidiaya özel olduğunu bildiğimden öyle bir cümle kullandım.Lütfen Polemiğe gerek yok ve karşınızdakininde insan olduğunu unutmayın.İyi geceler.

Arkadaşlar ben daha fazla yazmıyorum.Amacım kıvırtmak değil.Belli ki ben düşüncelerimi eksik belirtmiştim.Bu arada Hairworksun nvidiaya özel olduğunu bildiğimden öyle bir cümle kullandım.Lütfen Polemiğe gerek yok ve karşınızdakininde insan olduğunu unutmayın.İyi geceler.
sanada iyi geceler dostum sen kendin düzgünce araştırıp yapmazsan yanlış bilgi verirsen bu yüzden insanlar sana böyle davranır lütfen sende araştırıp bilgilendirmeye çalış.

sanada iyi geceler dostum sen kendin düzgünce araştırıp yapmazsan yanlış bilgi verirsen bu yüzden insanlar sana böyle davranır lütfen sende araştırıp bilgilendirmeye çalış.
Yanlış bilgi verdiğimi düşünmüyorum eksik bilgi vermiş olabilirim fakat sende bizi hepten yalancı yaptın

Ben sadece buraya bunları bırakıyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Yanlış bilgi verdiğimi düşünmüyorum eksik bilgi vermiş olabilirim fakat sende bizi hepten yalancı yaptın

Ben sadece buraya bunları bırakıyorum.
Dostum sorum şu 1050 ti ile RX 570 karşılaştırması yapmandaki amaç nedir ?

Minimum orta ayarlarda 3 yıl götürür tahminimce. Odyssey gibi optimizasyon sorunlu oyunlar daha fazla çıkmazsa bu süre 4-5 yıla uzayabilir.

1. hairworks ayarı nvidia'ya özel
2. ekran kartı her zaman aynı kalmıyor bunun süresi yok belki 2 ay içinde 60 fpsden 40 fpsye düşecek kimse RX 570 e kötü demiyor okuyun düzgünce her ekran kartının bir ömrü vardır mesela GTX 1050 Tİ ilk çıktığı zamanlar çok çok iyiydi 1 yıl içerisinde mediuma düştü gücü nedeni ise ekran kartı yıpranıyor her saniyesinde bunu termal macuna bağlamak saçma olur çünkü termal macun sıcaklık ile alakalı çoğu oyun testini yapan sitelerin hangi sistemi kullandığını biliyor musunuz? ramlar 32 gb ,oluyor üst seviye intel işlemci ve x serisi anakart ile ayrıca samsung m.2 ssd ile yani anlayacağınız oradaki sadece aldığında göreceğin fps değerini diyor. aksini iddia edemezsiniz 1 yıl içerisinde bütün ekran kartları yavaş yavaş ölüyor.
Dostum bunu kıvırma diye ister düşün ister düşünme.Ama sana diyeceğim.Aynı şeyden bahsediyoruz.Dediğin hiçbirşeyin yanlış olduğunu savunmuyorum üstüne katılıyorum.Sadece başlangıçta yalnızca ekran kartına değil,diğer parçalarada bağlı olması gerektiği bilgisini vermedim.Yoksa ben kendimde diyorum. Son nesil işlemci ve yüksek mhzli ramli test sistemleriyle 2 sene öncesinin işlemcisinin aynı kartla vereceği performans bir olmaz.Bu arada termal macunla ilgili birşeyden bahsetmedim.En iyisi medeni bir şekilde konumuzu ortak bir karara bağlayıp sonlandırmak.Dediğim hiçbir şey senin dediklerine ters orantılı değil çünkü

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı