RX 570 kaç yıl idare eder

Lyrax52

Kilopat
Haziran gibi ekran kartı alacağım. Alacağım işlemci ise R5 1600 AF. Bu ikili beni maksimum kaç sene götürür? Oyunları nadiren Ultra ayarlarda oynayacağım. Ama genellikle orta-yüksek arası oynarım. Sizce kaç senesi daha var?

Çıkacak oyuna göre, oynadığınız oyunun tarzına göre değişiklik gösterir. Bana göre bu sorunun net bir cevabı yok. Ama RX 570 güncel kartlardan birisi. Alıp rahatlıkla gittiği yere kadar oynayabilirsiniz, şimdi alındığında 1-2 yıl sonra nefesi bitmez tabi. 1080p ultra 60 FPS için tasarlanmış kartlardan bir tanesi. Her zaman için ultra takıntınız olmayacaksa götürür gayet.

Çıkacak oyuna göre, oynadığınız oyunun tarzına göre değişiklik gösterir. Bana göre bu sorunun net bir cevabı yok. Ama RX 570 güncel kartlardan birisi. Alıp rahatlıkla gittiği yere kadar oynayabilirsiniz, şimdi alındığında 1-2 yıl sonra nefesi bitmez tabii. 1080P Ultra 60 FPS için tasarlanmış kartlardan bir tanesi. Her zaman için Ultra takıntınız olmayacaksa götürür gayet.

Zaten Ultra ayarlar benim için gereksiz. FPS takıntım da yok. Şu anki bilgisayarım 30 FPS'yi göremiyor. Yani konsol gibi kullanabilirim. Peki ITX ekran kartı modeli hakkında bilginiz var mı? Mini ITX kasa toplamayı düşünüyorum da.

Zaten Ultra ayarlar benim için gereksiz. FPS takıntım da yok. Şu anki bilgisayarım 30 FPS'yi göremiyor. Yani konsol gibi kullanabilirim. Peki ITX ekran kartı modeli hakkında bilginiz var mı? Mini ITX kasa toplamayı düşünüyorum da.
Performans olarak çok fark olmaz, sonuçta kullanılan parçalar büyük boylarla birebir aynı. Sadece soğutma bloğu tek fanlı versiyonlarda boyuttan tasarruf için daha küçük oluyor, üstüne bir de tek fan oluşu sıcaklığı haliyle yükseltiyor. Ancak ITX kart tecrübem olmadığı için ne derece yüksek sıcaklığa varıyor onu bilmiyorum. Ama firmalar bunları üretiyorsa alet yanmıyordur bunun mühendisliğini iyi düşünmüşlerdir diye düşünüyorum. ITX kart kullanan arkadaşlar varsa daha iyi yardımcı olabilirler, benim fikrim bu şekilde.

Neden Mini ITX toplayacaksınız? Kasa küçük olduğu için sıcaklık artacaktır ve RX570 gereksiz derecede fazla güç tüketen bir kart aldığında zaten kesinlikle undervolt yapmalısın ki 65 derecelerde oyna o da iş görür bir kasan varsa.

Neden mini ITX toplayacaksınız? Kasa küçük olduğu için sıcaklık artacaktır ve RX570 gereksiz derecede fazla güç tüketen bir kart aldığında zaten kesinlikle undervolt yapmalısın ki 65 derecelerde oyna o da iş görür bir kasan varsa.

Aslında çok yer yok. Hatta mini ITX toplasam eğer monitör almam, TV'ye takıp oynarım. Ama eğer ki yerin olursa normal alırım. Bir de bir yerler götürmek de istiyorum. Bu da bir neden.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı